Враження старшокласниці з Миколаївщини про Острог та Острозьку академію

25.01.2018

Враження старшокласниці з Миколаївщини про Острог та Острозьку академію

Наша країна надзвичайно гарна і таємнича. Варто тільки замислитись, скільки ж незвичайних, історичних, загадкових місць є на теренах України. Нещодавно мені випала чудова можливість відвідати один із таких чарівних куточків нашої Батьківщини. Це місто Острог.
Спочатку я трішки вагалась, тому що не так вже й близько воно розташоване від Миколаївської області. Але будь-які вагання швидко зникли, коли я зрозуміла, що на мене там чекає. Адже це не просто містечко в Рівненській області. Це – місце, яке вкрай наповнене історією, а саме різноманітними історичними пам’ятками та надзвичайно важливими для нашої країни подіями.

Взагалі, метою моєї поїздки було відвідати курси Школи універсального журналіста. Але, крім самих курсів, мене надто цікавило це місто. Мене захоплювали думки про те, що я на власні очі зможу побачити Острозьку академію, стародавній замок, вежі, що так і хочуть розповісти кожна свою неймовірну історію.

Майже на кожному кроці там можна побачити якийсь храм або просто церкву. Безліч статуй, пам’ятників, музеїв… Все це настільки гарно, що просто неможливо було пройти повз якесь місце і не приділити йому хоч крапельку уваги. Все було настільки дивовижним та захоплюючим, що я зовсім не хотіла їхати додому і подумки постійно дякувала всім за цю можливість побачити таке чарівне місто.

Ось, наприклад, в Острозькому замку розташований неймовірно цікавий музей, у якому міститься багато експонатів різних періодів існування нашої держави. А ось щодо академії – вона була заснована близько 440 років тому. Будівля цього закладу пережила безліч різноманітних подій, але вони майже не вплинули на її побудову. А найбільше мене виразили підземелля Острозької академії, де також розміщені деякі предмети минулих століть, а також гробниці монахів, які колись проживали в храмі, що теж зберігся до наших днів.

Взагалі, історія цієї пам’ятки дуже цікава та захоплююча. Спочатку там був перший вищий навчальний заклад, який потім зруйнували. З часом її знову відбудували, і там проживали монахи. Щодо подальшого існування – є багато неточних фактів, але наприкінці ХХ століття на території академії працювала школа, а вже в 1994 знову відновила свою діяльність Острозька академія, яка з часом стала Національним університетом «Острозька академія”.

Багато хто говорить, що, наприклад, в Парижі, Венеції, Празі дуже гарно. Так, я цілком з цим погоджуюсь. Але лишень згадайте скільки різноманітних місць є в нашій країні. І я більш, ніж впевнена, що ви не відвідали навіть половини з них. Тож перед тим, як їхати за кордон, щоб побачити щось красиве чи незвичайне – спробуйте спочатку помандрувати куточками нашої Батьківщини. Я гарантую, ви жодного разу не пошкодуєте про це! Як не пошкодувала про це я, відвідавши Острог та Острозьку академію!

До теми:

Навіщо вивчати власну історію?

Хто такі ШУЖики і що цікавого в Острозькій академії?

Олександр Авраменко: «Мова – це імунітет українців як держави»

Хто такі ШУЖики і що цікавого в Острозькій академії?
Карина НЕСЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Миколаївська область

переглядів: 6 125

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *