Вивчення мов відкриває горизонти

04.06.2020

Вивчення мов відкриває горизонти

У наш час, коли технології розвиваються надзвичайно стрімко, може здатися, що вивчення іноземних мов не надто важливе. Існує безліч Інтернет-ресурсів, які дозволяють перекладати речення або цілі тексти. Проте штучний інтелект досі не перевершив людину в галузі лінгвістики. До того ж, що робити в місці, де відсутній зв’язок?

Знання принаймні однієї іноземної мови відкриває перспективи для роботи. Великі, середні й часто малі компанії вимагають хоча б базову англійську.

Особливо прискіпливо до цього питання ставляться у сфері послуг — туризм, громадське харчування, готельний бізнес тощо.

Також володіння іншою мовою може допомогти у професійному розвитку. Наприклад, в мережі Інтернет можна знайти необхідну, але не перекладену українською чи російською, вузьконаправлену літературу.

Хоча не технічними матеріалами одними. Переклад  твору будь-якого формату можна порівняти з екранізацією книги — це теж своєрідна передача розуміння “посередника”, а не самого автора.

Крім того у фільмах може губитися початковий сенс сказаного персонажем: рух губ актора має хоч приблизно співпадати з іншомовними репліками.

А ще можуть виникати проблеми з тим, що в українській часто відсутні синонімічні вирази для іноземних слів, приказок тощо. Тому людині, не знайомій з культурою певної країни, можуть бути незрозумілими певні аспекти.

До того ж, вивчення іноземної мови є чудовим приводом для популяризації української культури за кордоном. Сучасні технології дозволяють знайомитися з людьми будь-яких національностей, досліджувати світ та чужу культуру безпосередньо від носіїв.

А сам процес пізнання нового є гарним тренуванням для мозку.

Отже, вивчення нових мов відкриває горизонти.

Наталія ДЕРЕВЯНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

переглядів: 38

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *