Відмінник – це ворог класу

29.07.2020

Відмінник – це ворог класу

Шокує назва, правда ж? Та це не вигадка автора, а цитата з коментарів у соціальних мережах.

У Тік-Тоці Існує багато відео на тему відмінників. Зараз усі ніби борються за толерантність та за права кожної людини. У цій соціальній мережі підлітки змінюють аватарки  і виступають проти расизму та гомофобії. Проте вони ж висловлюють ставлення до відмінників, точніше стереотипи, булінг і подібне. Спойлер: все не так, як ви думаєте.

Проведемо експеримент. Напишіть в Гугл слово «відмінник». Скоріше за все на зображеннях буде хлопчик в окулярах і з книгами або дівчинка із двома косичками. Та невже всі відмінники виглядають так? Навіть Наталі Портман, яка добре навчалася в школі? І Емма Уотсон? А ще багато зірок… Ми всі індивідуальні, тому і відмінники не мають виглядати однаково. Чому дівчинка, яка гарно вчиться, не може мати макіяж та дуже красиве вбрання? Чому завжди їх зображують як дітей, які не слідкують за собою, не цікавляться модою та стилем?

А взагалі, хто такий відмінник? Це просто учень, який кожний предмет знає на високий бал. І все! Ніяких додаткових пояснень немає.

Кажуть, що відмінники видають секрети класу, тому їм ніколи не довіряють. Проте, на мою думку, необов’язково бути їм, щоб так робити. Буває людина і вчиться не дуже ,і не вміє тримати язика за зубами. Стереотип є і в тому, що якщо ти відмінник, то з тобою неможливо дружити! Чому ж? Навпаки, більшість з них допоможуть зрозуміти матеріал, можуть мати спільні інтереси з вами. Так, людина, яка гарно вчиться може слухати рок, ненавидіти якийсь предмет у школі…

«А чому ж ці відмінники списувати не дають?» – читаємо у коментарях. Я вважаю, що це право учня. Нікому не було б приємно, якщо б його роботу видавали за чиюсь.

А ще одним стереотипом є те, що відмінник лише спочатку старається щось робити, а потім оцінки самі на голову падають, їм усе вибачають, вони лише зазубрюють матеріал. Не забувайте, що щоб заслужити цей статус треба важко працювати над собою, своєю витримкою і не просто «зубрити», а розуміти у багатьох випадках. Треба постійно вчити навіть ті предмети, які не подобаються. Все тому, що вони можуть зіпсувати оцінки з тих предметів, які просто обожнюєш. У таких учнів є певний азарт до ідеального табеля. А чому б ні, якщо це додає людині мотивації? І вчителі лише заохочують до цього! Так, вони можуть вибачити такого учня, якщо в того, через певні обставини немає дз. Тому що вчителі розуміють, що відмінник все одно виконав би його дуже якісно.

І чому ніхто ніколи не підозрює, що відмінник кайфує від процесу навчання? Жагу до знань ніхто не відміняв і це не тільки через оцінки.

Я теж відмінниця і через це у мене було багато проблем. Я не могла знайти друзів, усі підозрювали мене у чомусь. А я можу із впевненістю сказати, що ми теж люди, прості учні, яким також важко. Багато чого залишається «за кулісами». Це і сльози з-за 10 замість 11 балів. Тому що хочеться краще, рухаєшся вперед, ставиш нові цілі. А як іноді хочеться теж прийти до школи без домашнього завдання. Та вже не дозволяє совість.

І скільки негативу до  цих бідних учнів… Я закликаю усіх читачів поважати права відмінників, не цуратися, не ображати їх.

Щоб боротися проти стереотипів я вирішила також організувати свій рух #явідмінникіценормально. Ставте хештеги, і нехай усі відмінники пишаються собою і легко знаходять друзів!

Марія Белла БЕЙГЕЛЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

Джерело фото: http://school5.com.ua/exelents
переглядів: 479

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *