Видалив імейл – допоміг природі?

25.02.2020

Видалив імейл – допоміг природі?

Із заголовку зрозуміло, що мова йтиметься про електронну пошту, якою користується досить велика кількість людей. Виявляється, що засмічена, із сотнями непотрібних листів скринька шкодить природі.

Але все по порядку, Майкл Бернерс-Лі написав книгу “How bad are bananas”. Він підрахував об’єм викидів парникових газів ( у еквіваленті CO2), які виробляються щодня в процесі наших буденних дій. Як пише Майкл, звичайнісінький електронний лист – це чотири грами CO2. Здається, що зовсім небагато, правда? Але щодня надсилається близько 280 мільярдів повідомлень. І виходить вражаюча кількість!

Здається, ніби повідомлення якимось дивовижним чином вжух – воно в адресата. Тоді звідки ж такі викиди?

По-перше, ми витрачаємо електрику на написання імейлу, відсилаємо його в дата-центр нашого імейл-провайдера, він зберігає його та передає далі через сервери доти, поки імейл не потрапляє в дата-центр, який обслуговує імейл-провайдера отримувача. Потім отримувач читає лист, іноді по кілька разів. 50% від загального об’єму викидів вуглецю припадає на підключені пристрої, 25% – на дата-центри і ще 25% – на мережу передачі даних.

По-друге, усе, що ми завантажуємо в мережу, зберігається на різних серверах, які працюють 24 години на добу, тож вимагають охолодження. Це передбачає споживання великої кількості енергії, і якщо вона береться не з поновних джерел, то це призводить до виділення парникових газів.

Що робити?

Видалити всі непотрібні (а таких досить-таки багато), великі листи, що вже накопичилися.

При відправленні фото обирати найменшу якість (за можливості).

Відписатися від надокучливих розсилок.

Якщо відповідь передбачає звичайне “ок”, “дякую” тощо, то в кінці листа можна додати NNTR (No need to reply). Це означає, що на лист відповідати не потрібно.

Почитати про екологічну політику пошти, якою ви користуєтеся. Gmail, наприклад, говорить, що їхній сервіс ефективніший за інші, щодо споживання електроенергії. У майбутньому планує повністю перейти на поновні джерела.

Варто наголосити, що майже кожна наша дія шкодить природі, а ми про це зовсім не замислюємося. Що нам вартує, всього лише видалити одне повідомлення? Декілька секунд… Так, крапля в морі, але саме багато крапель і створюють безкраю водойму.

Іванна РУБАН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Луганська область

переглядів: 107

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *