Учень з Рівненщини: “Моя мама – найкращий вчитель і найкраща мама”

14.12.2015

Публікуємо роботу учня 9 класу Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дубенського району Рівненської області Андрія Ткачука, яка перемогла на обласному конкурсі учнівських робіт “Мій вчитель – найкращий”, що проходив восени. І нагадуємо: триває інший учнівський конкурс – “Я – журналіст!” Беріть участь!
Я не хочу образити жодного з учителів нашої школи (їх багато є мудрих, добрих, цікавих, сучасних), але буду писати про вчителя фізики Ткачук Ольгу Олександрівну, мою маму.

«Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде хорошим вчителем. Якщо має любов до учня, як батько, мати, він буде кращим, ніж той, хто прочитав усі книжки, але не має любові ні до справи, ні до учнів. Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він досконалий учитель». Мабуть, ці слова Лева Толстого найповніше розкривають секрет успішної педагогічної діяльності моєї мами. Я часто дивуюся її невтомним педагогічним пошукам, і все це якось органічно, природно… Вона ніколи не виставляє себе напоказ, добирається до істини тихо і непомітно. Тому діти завжди довіряють їй, бо перед ними людина, яка може перетворити сірі будні на свято. І це – на уроках фізики.

Фізика – один із небагатьох шкільних предметів, у ході вивчення якого учні залучаються до всіх етапів наукового пізнання – від спостереження явищ до висування гіпотез, з’ясування на їхній основі наслідків та експериментальної перевірки наслідків. Фізика – унікальна дисципліна, найбільш механізована і точна, вона тісно пов’язана з навколишнім світом. Мама навчає учнів вивчати фізику не лише для того, щоб вони стали фізиками, а й для того, щоб вони навчилися мислити, знаходити компроміси, вирізняти головне від другорядного та використовувати фізичну мудрість у повсякденному житті. Фізика повинна допомогти формувати уявлення про роль людини у світі і роль фізики в освоєнні світу людиною.

Дуже любить мама для створення навчальної проблеми задавати запитання-задачі, пов’язані з життєвим досвідом учнів. Ось деякі приклади:

– На вулиці біля перукарні навіть у безвітряну погоду відчувається запах одеколону. Поясніть це явище?
– Чому спалах блискавки супроводжується громом?
– Чому влітку зазвичай роса випадає перед ясною погодою?
– Чому вночі темно?

Я дуже люблю, коли мама на уроках пояснює літературною мовою, що сприяє формуванню культури мовлення учнів. Люблю, коли наводить уривки літературних творів. Я все люблю на маминих уроках. Не люблю тільки надмірної строгості саме до мене. Вона просто не розуміє, що я часом хочу їй допомогти. Бо дуже добре знаю, що не завжди їй легко. Знаю , що матріархат ще й досі не закінчився, бо мама не тільки керує мною і молодшим братом Антоном, а й керує татом і прадідом Ананьком, ветераном війни.

Можна ще дуже багато наводити прикладів, щоб доказати, що моя мама не тільки найкращий учитель, а й найкраща у світі мама.

Вітаючи Андрія Ткачука з перемогою в конкурсі “Мій вчитель – найкращий”, за яку він отримав пам’ятний подарунок і диплом за підписами начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Григорія Таргонського та головного редактора Видавничого дому “ОГО” Віталія Голубєва, нагадуємо: нині триває інший конкурс творчих робіт для старшокласників – міжобласний конкурс “Я – журналіст!”. Роботи на нього приймаються до 25 грудня. Ознайомтесь з умовами – і візьміть участь!

Умови конкурсу “Я – журналіст!”

Андрій ТКАЧУК, учень 9 класу Мильчанської ЗОШ Дубенського району Рівненської області

переглядів: 2 732

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *