Турецькі серіали дивляться не лише бабусі

12.11.2020

Турецькі серіали дивляться не лише бабусі

Якою Ви уявляєте людину, яка дивиться турецькі серіали? Мабуть, у Вашій голові виникає образ звичайної бабусі з коротким ледь фіолетовим волоссям, яка майстерно нарізає огірки, одним оком поглядаючи на бурхливі пристрасті в телевізорі. Але якщо я Вам скажу, що будучи п’ятнадцятилітньою дівчинкою, яка слухає сучасну музику та розмовляє підлітковим сленгом, не можу відірватися від турецьких серіалів і вважаю їх чи не найцікавішими, Ви повірите мені? Не думаю. Між тим, це справді так. І я розповім вам, чому люблю турецькі серіали та які саме.

Як приклад турецького серіалу я могла б навести «Величне століття». Могла б довго говорити, що лише новонароджений не чув про цей серіал, лише лінивий не дивився його. Могла б сказати, що його крутять на нашому телебаченні вже багато років і цілі покоління виростали під «Роксолану». Але кому буде цікаво, якщо всі і так це знають? Тому наведу менш популярні, але теж, на мою думку, легендарні приклади.

«Корольок – пташка співоча» – відома історія кохання, за мотивами якої знято аж два серіали: 1986 та 2013 років. «Корольок» нічим не поступається відомим нам підлітковим серіалам та фільмам про кохання, навпаки, вміло приправлений інтригами та легкою детективною лінією, він захоплює набагато більше. Але, на жаль, після уточнення, що цей серіал турецький, інтерес до перегляду у більшості пропаде  (фото 1).

Постер до серіалу «Корольок – пташка співоча»

 https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk02s845R5r9VznzU9fT520puTgszJg:1603992814947&source=univ&tbm=isch&q=постер+королек&client=opera&sa=X&ved=2ahUKEwia4tPvqtrsAhVCBxAIHRvGC0gQjJkEegQIBBAB&biw=1240&bih=914

Моїм улюбленим серіалом – турецьким і взагалі – є «Пані Фазілет та її доньки». Вікіпедія каже, що в 2018 році цей серіал був номінований на премію Golden Palm Awards в номінації «Найкращий телевізійний драматичний серіал» і в тому ж році отримав чотири нагороди Turkey Youth Awards в номінаціях «Найкращий телевізійний серіал», «Найкращий телевізійний актор», «Найкраща телевізійна актриса» та «Найкраща телевізійна актриса другого плану». Багатообіцяюче, правда? То що ж змусило віддати нагороди в найпрестижніших номінаціях одному єдиному серіалу, забувши про десятки інших, також знятих у 2018 році? (фото 2)

Номінація «Найкраща телевізійна актриса»

https://www.turkstar.in/zvyozdy-seriala-gospozha-fazilet-i-eyo-docheri-poluchili-nagrady/

Більшості «Пані Фазілет та її доньки» завдячує своєму грамотно поставленому сюжету, що просто не дозволяє відійти від екрану. Всі сюжетні лінії розвиваються паралельно і кожна з них перетягує увагу на себе, ніби змагаючись в напруженості та динамічності. Творці серіалу не шкодують героїв, ставлячи на їхньому шляху все важчі і важчі випробування. Актори справді проживають свої ролі, вони щиро сміються та плачуть, червоніють від злості та кричать, що здається, ти й справді підглядаєш у чуже життя. Серіал показує, як різні люди використовують багатство та до чого воно їх доводить, як найзапекліші вороги можуть стати найближчими людьми, як ті, кому ти віриш все життя, розчаровують тебе (фото 3).

Постер до серіалу «Пані Фазілет та її доньки»

https://www.afisha.ru/movie/261898/season/2/

Кожен переглянутий мною турецький серіал грає на найтонших струнах душі, змушуючи співчувати та вболівати за героїв. Саме за глибокі сюжети та багатогранність я і люблю турецьких кінематограф. На перший погляд, здається, все банально і зрозуміло, але якщо копнути глибше, то ти усвідомлюєш, до якого неймовірного світу потрапив.

Але не зважаючи на все це, я добре розумію чому мої однолітки не цікавляться турецьким кіно.

-Тут присутній надлишковий драматизм, що в деяких моментах може здатися комічним, але згодом до нього звикаєш і не помічаєш.

– Переважна більшість головних героїв є молодими або літніми людьми, тобто підлітків майже немає, а нам, звичайно, цікавіше спостерігати за нашими однолітками, тому що ми розуміємо їх почуття і бажання.

-Сюжет найчастіше побудований за принципом «Санта-Барбари», Може здатися, що турецькі серіали – це звичайні мильні опери, але в тому їхній шарм. Режисери на цій базі будують неймовірні сюжети.

– І останнє – це, звичайно, стереотипи. Погодьтеся, ніхто з молоді не хоче займатися справами літніх людей, тому на турецькі серіали повішений ярлик «Для бабусь».

Я справді сподіваюсь, що ми у двадцять першому столітті поборемо більшість стереотипів і люди різного віку зможуть від душі насолоджуватися турецькими серіалами.

Ганна ШЕВЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернівці

переглядів: 219

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *