«Той що вижив»: чому варто прочитати Гаррі Поттера

08.02.2021

«Той що вижив»: чому варто прочитати Гаррі Поттера

Коли Джоан Ролінг писала книги про Гаррі Поттера, то і уявити не могла до якого успіху вони приведуть. А ця історія перевершила всі очікування, стала світовим бестселером. І хоча велика кількість людей захоплюється Гаррі Поттером, все таки досить часто можна зустріти тих, які ставляться до нього досить скептично. Проте прочитавши, або переглянувши фільм, можна зрозуміти, що ця історія не тільки про чарівні палички та магію, але й про щирість, дружбу та кохання.

Отже, чому все-таки варто приділити увагу читанню саме цієї книги?

– найголовніше, чого нас навчає розповідь – не засмучуватися, не опускати руки, коли в житті складний період, а впевнено крокувати вперед з піднятою вгору головою. Цьому нас навчає головний герой – Гаррі. Ще коли він був зовсім маленьким, батьки Гаррі трагічно загинули, а він залишився в тітки з дядьком, які його зовсім не любили. Дивлячись на умови, в яких він проводив своє дитинство, можна зробити висновок, що Гаррі сильний, незламний духом.

–потрібно пам’ятати, що за кожну гідно витриману перешкоду обов’язково буде нагорода. У випадку Гаррі нагородою стали його друзі. Він сам того не очікуючи познайомився з хлопчиком Роном, соціальний статус якого залишав бажати кращого, проте не дивлячись на це, він не залишив ні його, ні свого ще одного вірного друга – Герміони. Це тріо пройшло всі перешкоди, вони завжди опинялись там, де була небезпека, і завжди були готові миттєво вирішити проблему. Почуття справжньої дружби зображено найбільш чітко ,тому що починаючи з першого розділу, і до останнього друзі були разом, переживши всі чвари та негаразди.

– Сила волі. У випадку Гаррі Поттера автор зобразила це найбільш чітко. Задля того, щоб захистити своє оточення, він жертвує собою. Він йде у руки смерті, і саме це рятує його у всіх ситуаціях.

– Популярність vs скромність. Гаррі був відомий кожному як “хлопчик, що вижив”. Насправді він переміг найтемнішого чаклуна всіх часів будучи ще немовлятком, і ця слава про нього пішла світом. Гаррі Поттера можна було відрізнити від інших шрамом на лобі, і інші думали, що саме це робить його особливим. Але насправді, особливість його полягає в тому, що попри високий авторитет, він не хотів щоб його впізнавали, він не хотів давати інтерв’ю, щоб про нього розповідали та писали статті. Він був скромним. Саме це його прикрашає найбільше.

Людей, які захоплюються історією Гаррі називають поттероманами. І кожен,хто себе ним вважає був сильно засмученим коли трагічно помирали герої: Седрик, Сіріус, Дамблдор, Снейп, Люпин і Тонкс, Джордж. Хоч померли вони так жахливо, але і вони навчили нас багато чому. Тому я, як “поттероман”, який з великим задоволенням прочитав всі вісім частин і не один раз, раджу всім  поринути в світ пригод разом з Роном Візлі,  Герміоною Ґрейнджер та Гаррі Поттером.

Наталія ФІРАК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 88

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *