Святкування Хелловіну в різних країнах світу

30.11.2020

Святкування Хелловіну в різних країнах світу

Хелловін — свято всіх святих, яке відзначається в ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Діти та дорослі переодягаються в костюми різних магічних істот, жахливий грим та йдуть лякати людей і випрошувати солодощі. Розповім, як святкують Хелловін у деяких  країнах світу, як люди готуються до цього дня, як прикрашають себе і свою домівку.
Почну свою розповідь з Ірландії , бо саме там почали вперше святкувати цей день. Раніше кельти вважали ніч з 31 на 1 листопада особливою, бо вони вірили, що в цей час відчинялися двері в світ мертвих, через які його мешканці можуть потрапити до нашого світу. Тож, щоб уберегти себе від злих духів, кельти відлякували їх, вдягаючи костюми різноманітних тварин і запалюючи багаття на вулицях. Зараз вони, звісно, вже не палять багаття, але традиція вдягати костюми залишилася. Тепер вони жителі Ірландії вдягають костюми не для того, щоб відлякувати злих духів, а для розваги. У наш час можна зустріти людей у костюмах не тільки тварин, а й інших міфічних істот: відьом, вампірів, вовкодавів, привидів. В цю ніч в Ірландії збирають солодощі, влаштовують вечірки і грають в свою улюблену святкову гру — снап-яблуко. Гра полягає в тому, що треба відкусити шматочок яблука, яке підвішене на дереві або в дверному отворі.
Далі це свято розширилося до Великобританії та Америки. Тут люди також вдягають страшенні костюми і проводять вечірки. Але якщо мене запитають, де Хелловін святкують найбільше, я одразу можу відповісти, що в Америці. Бо тут кожна людина, кожна сім’я і кожна дитина бере участь у цій ночі. Коли йдеш американською вулицею, між маленьких домівок, то бачиш, що абсолютно кожна хатина прикрашена якимись скелетами, відьмами, павутинням з павуками. Деякі роблять ліхтарики з гарбуза, що зветься ліхтариком Джека. Діти ходять і просять солодощі, а дорослі з радістю віддають цукерки і роблять селфі з цікавими масками та гримом.
Я розповіла про країни, де завжди активно проводилося святкування Хелловіну. Але є такі країни, де це свято не є таким популярним, як в Ірландії, Великобританії, Америці. Наприклад, Україна.
У нашій країні Хелловін святкують не багато людей. Більшість з них — це підлітки та діти. Вони також роблять вечірки та теж збирають солодощі. У містах, в деяких парках проводяться різноманітні конкурси з призами та дискотеки. Кожен, хто хоче виділитися з натовпу може зробити собі страшенний макіяж і з ним обов’язково захочуть сфотографуватися. Також в деяких великих ТРЦ на час Хелловіну відчиняються майданчики, де вам можуть щось намалювати на обличчі, тобто зробити тематичний грим, безкоштовно.
Отже, Хелловін — свято, яке відзначають у різних країнах світу. Маючи однакову ідею, він набуває щось нове у кожній з країн, і це будує нову історію цього свята.

Марія ПОЛТАВЦЕВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 55

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *