Світ металу

21.10.2020

Світ металу

Музика – це важливий елемент нашого життя. Вона допомагає нам відпочивати, розважатися та обдумувати те, що нас хвилює.

Метал (підвид року) –один із популярних музичних напрямів. Він бунтарський, гучний, не залишає нікого байдужим. Незважаючи на це  у більшості людей склалось негативне враження про цей жанр. Його вважають грубим та беззмістовним. Тож я хочу розвіяти це уявлення та порекомендувати декілька груп і їхніх пісень.

Одна з найвідоміших німецьких індастріал-метал груп – “Rammstein”. Пісні цієї групи сповнені філософськими роздумами та відкритими питаннями. Найпопулярніша пісня “Deutschland” розповідає про тяжку долю їхньої рідної країни. Вона вмирала та відновлювалась, проливала кров і сама кровоточила. Вони підняли проблеми історії та самовизначення, які не залишають нікого байдужим.

“Sabaton” – шведська хеві-пауер-метал група. Історичні події та баталії – основні теми їхніх пісень. Вони співають як про Спарту, так і про героїв Великої Світової війни. Пісня “To Hell and back”розповідає про американського бійця Оді Мерфі. Він приймав участь в антинацискій операцій, після чого страждав від посттравматичного стресового розладу. Ми можемо дізнатися про страшні наслідки війни, про жертви бійців.

Друга пісня “Poltava” розповідає про битву в моєму рідному краї, а саме про поразку Карла VII. Ця подія поклала кінець пануванню Швеції, як провідної воєнної сили Європи.

“Oomph!” також є відомою німецькою індастріал-метал групою. Вони оспівують різні гостросоціальні теми. Одна з останніх пісень “Europa” піднімає питання важливості існування Європи.  Ця частина світу представляється закривавленою, на останньому подиху. Автори вважають, що Європа, колись сильна та прекрасна, зараз потрібна лише мертва. Після прослуховування залишається бажання обдумати рядки пісні та відповісти на запитання “Чи потрібна Європа?”

Остання група в моєму списку під назвою “Powerwolf” родом також із Німеччини. Теми пісень можуть сподобатися не кожному, адже в своїх текстах вони висміюють то християнство, то сатанізм. Також вони співають про перевертнів Трансільванії та вампірів із легенд. Їх пісня “Son of a wolf” не підходить ці теми, але являється дуже цікавою. Група співає про Ромулу та Рема, які стали засновниками Риму. В легендах вони являються синами вовчиці, що їх вигодувала та виростила. Всі пісні захоплюють своєю хорвою частиною, тож і ця не стала виключенням. Також в написанні тексту використовувалась латинь, яка додала звучанню містичності.

Деякі пісні можна почути російською мовою, тож я залишила декілька посилань:

https://youtu.be/sqBtdEsP3Uw

https://youtu.be/IOI9VHSq_ns

Думаю, після прослуховування цих пісень, люди змінить своє ставлення, а хтось навіть зацікавиться цим жанром.

Ірина САВЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

переглядів: 78

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *