Сучасність: система проти прогресу. Частина перша

12.11.2019

Сучасність: система проти прогресу. Частина перша

Скільки б консерватори не говорили про те, що ми маємо заспокоїтись, бо роботизація настане тільки тоді, коли містами будуть блукати R2D2 а люди – літати на машинах, роботи вже поряд з нами і починають витісняти людей.

За даними на 2018 рік, число працівників у сфері транспорту і будівництва постійно скорочується, зате сфера роботи з клієнтом тільки зростає.

Також будуть скорочувати людей з роботою рутинною й елементарною, наприклад, працівників колл-центру (їх заміняють роботами, які надсилають людині інформацію, введену клієнтом; все, що залишається працівнику – обрати адекватний варіант відповіді). На будівництві і небезпечних роботах, в офісах, в транспорті людей заміняють роботами, бо типові проблеми – порахувати, підняти, відповісти, затвердити – їм добре відомі. Замість консультантів у банках і магазинах боти, замість повноцінних охоронців – надсучасні системи захисту. Здається, скоро нас усіх замінять…

Можливо, так, а, може, і ні.

Звернемо увагу на лінію складної роботи з клієнтом. Що це таке?

Це – все те, що потребує виключно людської праці. Це – те, чого не зуміють роботи. Це здатність працювати з почуттями і думками, проявляти емпатію, співчуття. Різноманітні психологи, PR-менеджери, маркетологи, HR, лікар, вчитель… Це професії нерутинні, непередбачувані, які потребують вашого емоційного ресурсу та креативності. Вигадувати нову й нову рекламу,залучати покупців, знаходити інвесторів, наймати працівників, стежити за нормальним здоров’ям людини (емоційним теж). Навчати за системою вже не вийде, система підходить не всім, таким чином ми відмітаємо величезну кількість талантів, які залишились нерозкритими. Це, як мінімум, негуманне ставлення до цих людей.

Тому, якщо вам від 15 до безкінечності, ви націлені на вільне незалежне існування в достатку, вам варто подумати про те, чим ви можете відрізнитися від машини і що можете дати людям.

Яна ХОМЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 128

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *