Старшокласники, візьміть участь у всеукраїнському конкурсі “Я – журналіст!”

22.10.2016

Старшокласники, візьміть участь у всеукраїнському конкурсі “Я – журналіст!”

Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” стартує цими днями. До участі запрошуються учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці позашкільних закладів освіти та учні і студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
Традиційно організатором конкурсу “Я – журналіст!” є Видавничий дім “ОГО”, співорганізаторами – управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Національний університет “Острозька академія”. Допомагають в організації конкурсу “Я – журналіст!” й управління освіти і науки інших областей України.

Як результат – конкурс, який розпочався 2009 року в Рівному, нині набув всеукраїнського характеру: торік учасниками конкурсу “Я – журналіст!” стали 155 учнів із 21 області України та Криму, а нагородження переможців відбулось у Києві в Національній спілці журналістів України. Цьогоріч організатори розраховують на ще більші масштаби конкурсу “Я – журналіст!”, а поки що – запрошують до участі в ньому всіх бажаючих!

Переможців конкурсу "Я - журналіст!" 2015 року вітають керівник конкурсу, головний редактор Видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв і перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко

Переможців конкурсу “Я – журналіст!” 2015 року вітають керівник конкурсу, головний редактор Видавничого дому “ОГО” Віталій Голубєв і перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко

Читати роботи учасників конкурсу “Я – журналіст!” 2009-2015 років

Умови конкурсу “Я – журналіст!”
Цьогоріч конкурсні роботи приймаються у трьох номінаціях: статті, фотографії та відеороботи. Кількість номінацій, у яких може надіслати роботи один учасник, не обмежується. Мова роботи – також.

Обсяг роботи: не більше 2 друкованих сторінок формату А4 (для статті), не більше 10 фотографій (для фотороботи), тривалість не більше 5 хвилин (для відеороботи).

Для конкурсних робіт пропонується три теми на вибір:

“Цікаве — поряд” (тема передбачає розповідь про певне цікаве місце (місця) або певну цікаву людину (нашого сучасника) у своєму населеному пункті, які учень хотів би показати туристу, котрий приїхав з іншого регіону, або з якою хотів би його познайомити);

“Що б я змінив на краще у своєму населеному пункті” (тема передбачає висловлення учнем власних думок, пропозицій щодо можливих напрямків здійснення конкретних позитивних змін у тому населеному пункті чи регіоні, де учасник проживає (зокрема, щодо вирішення проблем дозвілля, навчання, занять спортом дітей та молоді, здійснення благоустрою, організації допомоги соціально незахищеним верствам населення тощо).

«Перший університет України: до 440-річчя Острозької академії» (тема передбачає розкриття учасником сторінок історії Острозької академії або/та підготовку розповіді про видатні постаті її минулого і сьогодення або/та висловлення власних вражень від перебування в Острозькій академії, власної мотивації навчатись саме в цьому університеті).

До творчої роботи (незалежно від номінації) учасник конкурсу обов’язково додає есе довільної форми обсягом до 1 друкованої сторінки формату А 4 на тему “Чим мене приваблює професія журналіста”.

Переможці і лауреати конкурсу "Я - журналіст!" 2015 року під час нагородження у Національній спілці журналістів України в Києві

Переможці і лауреати конкурсу “Я – журналіст!” 2015 року під час нагородження у Національній спілці журналістів України в Києві

ВІДЕО: Нагородження переможців конкурсу “Я – журналіст!” 2015 року в Києві

Як оформляти роботи на конкурс “Я – журналіст!”
До есе та творчої роботи учасник Конкурсу додає (в окремому файлі або на окремому аркуші) таку інформацію про себе: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць та рік народження, назву навчального закладу, клас або курс, домашню адресу, домашній та мобільний телефони (якщо є), посилання на сторінку учасника в одній із соціальних мереж (“В Контакте” або Facebook – на вибір), та фотографію портретного типу (в електронному або друкованому форматі).

Якщо учасник готував конкурсну роботу разом із вчителем (викладачем, керівником гуртка, науковим керівником тощо), разом із інформацією про учасника має бути подана інформація (в окремому файлі або на окремому аркуші) про керівника роботи (прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць та рік народження, місце роботи, посада, домашня адреса, робочий та мобільний телефони (якщо є), фотографія портретного типу (в електронному або друкованому форматі).

У випадку подання такої інформації обов’язковою є наявність письмової згоди вчителя на це. Дана згода має бути подана або на паперовому носієві, або в електронному форматі у відсканованому або сфотографованому вигляді. Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, ім’я, по батькові) даю згоду на надання інформації про мене організаторам конкурсу учнівських творів “Я – журналіст!” та подальше отримання інформації від них. Число, підпис”.

Обов’язковим є надання письмової згоди одного з батьків на участь дитини в Конкурсі, використання її фото в ЗМІ та подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Дана згода має бути подана або на паперовому носієві, або в електронному форматі у відсканованому або сфотографованому вигляді. Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, ім’я, по батькові) даю згоду на участь моєї дитини (прізвище, ім’я, по батькові) в конкурсі учнівських творів “Я – журналіст!”, використання її фото та творчої роботи в ЗМІ та подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Число, підпис”.

Конкурсні роботи, які подаються у номінації “Відеороботи”, учасники самостійно розміщують у мережі Інтернет на відеохостингу YouTube і надсилають організаторам посилання на розміщену роботу. Посилання повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі мають права перегляду роботи). Дублювати відеороботу, яка вже розміщена на YouTube (за умови, що організаторам надане відкрите для перегляду посилання на неї), на матеріальному носієві інформації (диск, карта флеш-пам’яті) — не обов’язково. Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме відеозйомку та/або обробку відео.

Конкурсні роботи, які подаються у номінації “Фотороботи”, учасники можуть як самостійно розміщувати у мережі Інтернет на доступних їм інтернет-ресурсах, у такому разі лише надсилаючи організаторам посилання на розміщену роботу, так і подавати на матеріальному носієві інформації (фотопапір, диск, карта флеш-пам’яті). Посилання повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі мають права перегляду роботи). Дублювати фотороботу, яка вже розміщена на у мережі Інтернет (за умови, що організаторам надане відкрите для перегляду посилання на неї), на матеріальному носієві інформації — не обов’язково. Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме фотозйомку та/або обробку фото.

Усі конкурсні матеріали надсилаються на e-mail (електронну адресу) vg2001@ukr.net. (Після електронної адреси крапка не ставиться). У темі листа слід обов’язково вказати: “Я — журналіст”. Бажано подавати всі матеріали саме в електронному вигляді. У випадку ж надсилання матеріалів поштою, їх слід відправляти на поштову адресу організаторів: Видавничий дім “ОГО”, вул. Шкільна, 2, м.Рівне, 33000. На конверті або пакеті з конкурсною роботою та документацією обов’язково слід робити позначку: “Я – журналіст”.

Роботи, які допущено до Конкурсу, будуть публікуватися на Рівненському інформаційному порталі Ogo.ua. При цьому публікуватимуться лише ті роботи, які було надіслано в електронному вигляді.

До кого звертатись із запитаннями щодо конкурсу “Я – журналіст!”
Контактна особа від організаторів конкурсу “Я – журналіст!” з питань прийому робіт: Голубєв Віталій Юрійович, головний редактор Видавничого дому “ОГО”, тел./факс (0362) 40-06-07 (у робочі дні з 9 до 18 години); моб. тел. (050) 339-39-85, (098) 500-47-60, e-mail: vg2001@ukr.net .

На добру згадку: переможці й лауреати конкурсу "Я - журналіст!", їхні батьки та вчителі, організатори та партнери конкурсу після церемонії нагородження у Національній спілці журналістів України 22 лютого 2016 року

На добру згадку: переможці й лауреати конкурсу “Я – журналіст!”, їхні батьки та вчителі, організатори та партнери конкурсу після церемонії нагородження у Національній спілці журналістів України 22 лютого 2016 року

Терміни проведення конкурсу “Я – журналіст!”
Початок прийому робіт – 15 вересня 2016 року, закінчення прийому робіт – 15 листопада 2016 року, робота журі — до 1 грудня 2016 року, нагородження переможців – до 15 грудня 2016 року.

Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та подарунками. Нагородження переможців відбудеться в урочистій обстановці й висвітлюватиметься у ЗМІ. Окремо буде відзначено й педагогів – керівників творчих робіт переможців конкурсу.

Історія конкурсу “Я – журналіст!”
Конкурс “Я – журналіст” проводиться з 2009 року. За весь цей час його учасниками стали 768 учнів 8-11 класів і студентів профтехучилищ та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з 21 області України та Криму. Чимало переможців конкурсу нині вже професійно працюють у журналістиці, є штатними працівниками засобів масової інформації, членами Національної спілки журналістів України. Частина ж – здобуває нині фах журналіста у провідних вищих навчальних закладах України, в тому числі – на бюджетній формі навчання.

Організатори конкурсу “Я – журналіст!” сподіваються, що участь у ньому стане для багатьох майбутніх юних журналістів гарним поштовхом до подальшого розвитку в здобутті омріяної професії. Отож, старшокласники, запрошуємо вас до участі в конкурсі “Я – журналіст!”

Контактні телефони щодо участі в конкурсі “Я – журналіст!”: (050) 339-39-85, (098) 500-47-60, e-mail: vg2001@ukr.net .

До теми:

Список переможців і лауреатів всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” 2015 року

У Києві нагородили переможців всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”

Конкурс “Я – журналіст!”: визначено переможця інтернет-голосування

ФОТО: Конкурс “Я – журналіст!”: яскраві моменти 2009-2010

ФОТО: Конкурс “Я – журналіст!”: яскраві моменти 2011-2012

ФОТО: Нагородження переможців конкурсу “Я – журналіст!” 2013 року

Віталій ГОЛУБЄВ

переглядів: 1 527

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *