Що я роблю, коли мені сумно

30.11.2020

Що я роблю, коли мені сумно

Сум – це негативна емоція. Коли людині сумно, вона почуває себе некомфортно. Але завдяки цій емоції ми можемо проаналізувати, чому так сталось? Чому саме з нами? Що зробили неправильно?

Коли я сумую – моя мама завжди поруч. Вона не залишає мене наодинці зі страхом. Зазвичай мама читає мені казку, як у дитинстві перед сном. А в кінці говорить:”Людина, яка сумує – не може бути щасливою”.

Хоч і рідко, але бувають моменти, коли до мене приходить хвилинка суму. Хочеться побути самою, послухати сумну музику, обійняти свого м’якого ведмедика, вкритись теплою ковдрою і заснути на кілька годинок. Крім цього, я маю ще кілька ліків від суму. Зараз я розповім про них.

Перший спосіб – кава з бананом. Можливо, для когось це дивне поєднання, але для мене це солодкі ліки від суму. Тепла кава зачаровує своїм солодким і міцним запахом. Так і змушує випити, доки не охолола. Яскравий банан – асоціюється з новорічним дивом. Яке чекаю, мов п’ятирічна дівчинка.

Другий спосіб – читання. Недаремно говорять, що книга не лише збірка інформації, а й хороший товариш. З яким час проходить непомітно. Коли мені сумно або самотньо – я повністю поринаю у світ книги і її думок.

Третій спосіб – перегляд улюбленого фільму або серіалу. Коли не хочеться читати – просто беру ноутбук і включаю фільм “Тёмный мир равновесия”. Не один раз переглянула, а емоцій все більше і більше. Особливо, коли під рукою є  “Snickers” або “Bounty”.

Четвертий спосіб – вірші. Коли мене переповнюють емоції – я хочу писати вірші. Але більшість з них я пишу, коли мені сумно. Наведу один зі своїх віршів.

Сенс буття

Ми пливемо у морі,

Де є тисячі портів.

Кожен пливе на кораблі долі,

Але дехто сходить зі своїх шляхів.

Твій корабель рушає від причалу

Його мета- це сенс буття.

Головне довіритись штурвалу

І знайти того, хто пливтиме з тобою до кінця.

 Є кораблі, які не рушили з причалу,

Вони потонули у битві за життя.

Їхня доля не торкнулася штурвалу,

То що вже говорить про сенс буття?

Останній спосіб – розмова з рідними. Сестра завжди готова допомогти, коли мені складно. Вона вислухає, підкаже, посварить, коли треба, і не забуде обійняти. У нас є навіть своє місце у парку, де кожного разу ми проводимо час. Сестра купує мені солодощі, а я радію, мов маленька. Час проходить швидко і на душі стає легко після розмови.

Це поки що всі ліки від суму. Але я в пошуку нових.

Головне – вміти бачити позитив у негативі. Провести час з користю. Зробити те, що давно хотів зробити, але не було часу. Провести час з рідними або друзями. Зробити селфі або покрасуватися перед дзеркалом.

Позитив – головна зброя проти суму.

Анастасія РУДЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Черкаська область

переглядів: 117

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *