Що таке «Відьмак» і з чим його їдять?

10.01.2020

Що таке «Відьмак» і з чим його їдять?

Зараз на кожному кутку лунає новина: «Netflix випустить серіал по відьмаку!». Так що ж це за «відьмак» такий?

«Сага про відьмака» – це серія фентезі-романів Анджея Сапковського, яка випускалася польською з 1986 року. Останній з них був випущений у 2013 році під назвою «Сезон Гроз». Але ця франшиза більш відома за серією комп’ютерних ігор: «Відьмак» (2007 р.), «Відьмак 2: Вбивця Королів» (2011 р.), «Відьмак 3: Дика Охота» (2015 р.). Треба відмітити, що творіння Сапковського стало буквально культовим. Ціла армія фанатів малює ілюстрації, пише власні сюжети з улюбленими героями, 10-го грудня цього (2019-го) року навіть вийшов повністю некомерційний повноцінний фільм за цим всесвітом.

Події розгортаються у XIII столітті в придуманому самим Сапковським світі. Головний герой книг – так званий відьмак, за ім’ям Геральт з Рівії. Відьмаки – це люди, яких змалечку піддали жорстоким тренуванням та поїли мутагенними відварами, в результаті чого з’явилися ідеальні мисливці на монстрів. Їх тіла міцніше, ніж у звичайних людей, вони майже не сприймають отрути – навпаки, деякі відвари вони називають «еліксирами» та п’ють, щоб вилікувати рани або відновити енергію. Але перетворення на відьмака – аж ніяк не простий процес. Так зване «випробування травами» проходять далеко не всі юнаки: виживає лише троє з десяти. Після повного становлення відьмаком, юнаки перестають що-небудь відчувати – трави випалюють всі емоції, залишаючи після себе лише холод та байдужість. Платою за неймовірної швидкості регенерацію є те, що ніхто з відьмаків не зможе завести сім’ї, якщо вже пішов тропою вбивці чудовиськ, яких розплодилося, як грибів після дощу. Відьмаки живуть у постійному ризику, вони за гроші позбавляють людей цієї напасті, але серед простого люду не користуються особливою любов’ю – їх бояться. Отже, Геральт – один з них. Протягом всіх книг він мандрує світом у пошуках пригод, бо монстрів стає все менше та менше. А які залишилися – так то або ручна віверна місцевої королівни, або троль, що доглядає за містком.

Щодо Netflix зі «свіженьким» серіалом, перша серія якого вийшла 20-го грудня цього (2019-го) року. Що про нього відомо? Розробка проекту почалась ще в 2017-ому році, головних акторів оголосили тільки цього року. Кажучи м’яко, вибір компанії не задовольнив фанатів, якщо мова йде про деякі окремі ролі. Головного героя – відьмака Геральта з Рівії – зіграє Генрі Кавілл, найбільш відомий виконанням ролі Супермена. Княжну Циріллу, прийомну доньку головного героя, буде грати Фрейя Аллан, Ані Чалотрі належить образ чаклунки Йєніфер з Венгербергу – жінки відьмака.

Детальніше про ситуацію стало зрозуміло з непоганих трейлерів. Колорит середньовічного слов’янського світу зберігся на радість глядачів, постановка боїв також радує око. Є, звісно, декілька невеличких невідповідностей з канонічними моментами та дрібницями, на які кожний фанат, що себе поважає, вже встиг полаяти та пригрозити пальцем в небо, але їх слід залишити на совість тим, хто не дуже добре знає оригінальну історію.

Вікторія ПЛІГІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харківська область

Джерело фото: https://tmginfo.net/2018/04/andzhey-sapkovskiy-pishe-prodovzhennya/

переглядів: 162

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *