Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

30.11.2020

Для сучасних підлітків соціальні мережі – це все в одному, адже там можна одночасно і слухати музику, і переглядати відео, і використовувати запаси інформації для підготовки до уроків чи навіть екзаменів, але найголовніше – контактувати з людьми. Тому вони давно перестали бути звичайними інтернет-ресурсами. Найголовніше це контакт, бо якщо розглянути визначення соціальних мереж, яке знайшла в інтернеті, можна дізнатися, що це онлайн-платформи, які використовуються безпосередньо для спілкування, знайомств та створення соціальних відносин між людьми, які мають спільні інтереси чи захоплення. Маючи стільки функцій і можливостей такі платформи є, у буквальному сенсі, особистим куточком кожного підлітка.

Більшість тих, хто має сторінки у мережі, заходять у додатки за звичкою у вільний час, безцільно гортаючи стрічку новин у пошуку інформації, яка могла б їх зацікавити. Інша частина зазвичай має конкретну ціль – відповісти на нове повідомлення, перевірити сторінку якоїсь цікавої спільноти чи знайти необхідну інформацію. Тобто, переважно усі користувачі соціальних мереж, а найбільше підлітки, вступають в якийсь вид комунікації і це безумовно добре. Адже це є своєрідним навчанням, аби розуміти як контактувати з людьми і знаходити потрібні слова для будь-якої розмови, якою б вона не була – діловою чи дружньою. Також це є чудовим варіантом для тих, хто відчуває самотність і нестачу спілкування. Адже без усіляких проблем можна завести нове комфортне знайомство в інтернеті – багатьом просто незручно спілкуватися в реальному житті. Але усе ж, таким чином можна прийти до думки, що підлітки шукають тих, хто зможе «закрити» собою це відчуття самотності і позбавити від нав’язливих думок, які досить часто можуть виникати в голові.

Соціальні мережі також дають необхідну кількість уваги тим, хто її потребує. Публікуючи фото на своїх сторінках ти отримуєш увагу у якості лайків друзів, а також відчуваєш себе задоволеним, бо знаєш, що твої фото оцінили, побічно висловлюючи свою позитивну думку. Це непогано підвищує самооцінку тим, у кого вона занижена, а також тримає в тонусі адекватну самооцінку.

Багато підлітків використовують соціальні мережі як ще один спосіб для саморозвитку – вивчення мови, поглиблення в певну галузь науки, прочитання книги або перегляд пізнавального відео. Також зазвичай, на відміну від телебачення, в мережах можна фільтрувати потік інформації, її правдивість чи точність, а також кількість – це привертає тих, хто може шукати потрібні новини про своїх улюблених виконавців, акторів та кумирів загалом.

Отже, підлітки у соціальних мережах шукають підтримку та спілкування, якого їм не вистачає у реальному житті за якоюсь причиною. Однак це не відноситься до усіх і безумовно причини проводити вільний час у соціальних мережах у кожного свої – більш важливі, менш важливі. Але факт залишається фактом – підлітки шукають комфорт, який соціальні мережі забезпечують для них сповна, оточуючи усіма потрібними функціями.

Марія СКВОРЦОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 62

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *