Що руйнує сім’ю?

05.12.2019

Сім’я – це окрема держава, де є власні правила, закони й проблеми; найвища цінність людини, яку треба захищати та цінувати. «Люди влюбляются, люди встречаются, женятся…»- ці рядки описують увесь шлях до появи нової сім’ї, оскільки саме так все і має відбуватися. Та є випадки, коли все відбувається за шлюбним контрактом, коли одруження вигідне і для нареченого, і для нареченої. В таких родинах можуть з’являтися діти, які не відчувають любов батьків одне до одного, рідко коли в таких ситуаціях з’являється кохання між чоловіком і дружиною. Саме тому виросла кількість розлучень: люди не задумуючись створюють сім’ї та потім розгрібають наслідки.

Сім’ю легко зруйнувати, важко побудувати та тяжко знайти. Я можу порівняти цей процес із будівництвом будинку: спочатку треба знайти хороше місце для розташування, наступний крок – підмурок, потім кладуть по одній цеглині, в кінці створюють дах. Одному це зробити нереально та дуже довго, а от вдвох набагато простіше і швидше. Потрібно робити це злагоджено, командою і тільки тоді будинок проіснує сотні років, міцно стоячи. А вже інтер’єр будинку – це життя чоловіка і дружини у шлюбі – потрохи створюється одна кімната, потім інша, та якщо закинути цю роботу, прийдеться починати все спочатку.

Не всі здатні поступово йти до цієї мети, оскільки це реально складно. На шляху до створення так званої «ячейки общества» буде дуже багато випробувань, адже характери не завжди співпадають і підходять.

Перша причина чому руйнується сім’я – це байдужість та небажання працювати далі над стосунками; після довгого проживання разом, з’являється відчуття, що так і має бути, що нічого не зміниться, і подружжя починає шукати чогось нового на стороні. Побут вбиває родину, руйнує романтику та змушує знаходити розраду у інших речах.

Я не вірю у кохання на відстані, рано чи пізно хтось із пари знайде іншу людину. Багато чоловіків їдуть на заробітки у інші країни, я розумію, що це необхідно, бо треба годувати сім’ю, але важко витримати розлуку. Після приїзду додому стосунки змінюються, стають прохолоднішими. Тоді потрібно докласти велику кількість зусиль, щоб врятувати сім’ю та відновити теплоту та взаємне розуміння.

Вірність – одна із складових, з яких складається шлюб, без неї жодні відносини не матимуть happy end. Зраду пробачити майже неможливо, тому багато родин розпадаються через неї. Мені здається, що коли людям не вистачає чогось, вони знаходять тих, які можуть дати їм це. Наприклад, новонароджена дитина забирає увесь час матері, тоді коли на чоловіка її не вистачає, вона не в змозі дати йому стільки ж ніжності й любові, як це було до вагітності. Чоловік не розуміючи, що це тимчасово, знаходить коханку, тим самим роблячи тріщину у відносинах. Є жінки, які навіть знаючи про кохання на стороні, намагаються втримати чоловіка, та не думаю, що вони будуть такими ж щасливими і далі.

Найбільше розлучень відбувається через невміння говорити про свої проблеми та домовлятися. Коли людина тримає усі образи, усі думки у собі, ні до чого доброго це не доводить, просто в кінці вона просто зривається і це виливається у розлучення. Потрібно сідати за стіл перемовин та говорити, знаходити вихід разом, а не самотужки. Сім’я – це праця двох над собою, яка не любить, коли в неї втручаються чужі. Не можна виносити сміття із дому, треба тримати в таємниці свої стосунки, наступні кроки та прибуток.

Для мене слово «сім’я» – це затишок, любов, мама і тато, це місце, де мене завжди підтримають та зрозуміють. Це нормально, сваритися у сім’ї, але ненормально, коли діти бачать це. Тоді зникає аура тепла і з’являються наслідки, коли в майбутньому діти не хочуть одружуватися чи виходити заміж.

Я б хотіла помилятися, але в майбутньому розлучень стане ще більше, ніхто не захоче пов’язувати себе путами шлюбу, краще жити так як хочеться, не залежати ні від кого та робити все, що заманеться. Чомусь сучасне покоління думає, що шлюб – це обмеження, вони праві на 50%, оскільки шлюб – це також кохання, взаємопідтримка, спільні думки та погляди, відчуття потрібності, а, головне – це щастя, яке вони пронесуть крізь роки.

Руслана АНДРУЩЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінниця

переглядів: 1 104

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *