Що б я змінив на краще у Скадовську

23.11.2020

Що б я змінив на краще у Скадовську

Я проживаю у Скадовську, невеликому місті у Херсонській області. Станом на 2020 рік, тут проживає близько 18 тисяч осіб. Я, як і більшість жителів будь-якого міста, хотів би покращити щось у своєму населеному пункті та зробити життя комфортнішим для оточуючих, або принаймні для себе.

Оскільки Скадовськ розташований на березі Чорного моря, він є курортним містом. Кожного літа тисячі людей з усіх куточків України їдуть сюди, щоб провести свою відпустку та насолодитися морем. І це чудово, адже за рахунок грошей відпочивальників зростає економіка міста. Але для звичайних жителів міста, є інша, досить неприємна сторона. Справа в тому, що більшість власників розважальних закладів вважають роботу поза літнім періодом фінансово невигідною. Це зумовлено тим, що усі витрати залишаються, а прибуток зменшується в декілька разів. Як результат, маємо таку картину, що жителі отримують дуже обмежений перелік місць,  де б можна було приємно провести час протягом року. Тому мені б дуже хотілося, щоб у моєму місті створювався комфорт перш за все для жителів і лише у другу чергу  для туристів.

Нерідко у морі та на його пляжах можна спостерігати багато сміття, яке накопичується протягом року. На жаль, навіть тут дає про себе знати ця неприємна особливість курортного міста. Так, прибирання морських та прибережних зон відбувається, але лише влітку. І це дуже прикро, адже це означає, що місцева влада чітко знає про цю проблему, але ігнорує її, коли  це фінансово не вигідно. Навіть якщо відкинути питання екологічності, то чи приємно прогулюватись біля моря та замість живописної природи спостерігати сліди людської недбалості? Тож я сподіваюсь, що і люди, які смітять і представники влади усвідомлять свої помилки та кардинально змінять своє ставлення до цього питання.

Остання річ, яку я хотів би змінити, досить глобальна і не зовсім конкретна. Це скоріше за все узагальнення деякої кількості проблем, які так чи інакше пов’язані між собою.  Останнім часом я спостерігаю таку тенденцію, що більшість молодих, амбіціозних людей, які могли б розвивати своє рідне місто, покидають його. І їх можна зрозуміти, адже для них не створено умов. У Скадовську немає ліцеїв, коледжів, технікумів, не кажучи вже про виші. Звісно, можна закінчити навчання  у іншому місті та повернутися додому, але який в цьому сенс? Вони не бачать перспектив в цьому, адже робочих місць із достойним прибутком дуже мало. Через це, ми втрачаємо багато молодих спеціалістів з сучасними та актуальними знаннями. Як результат, місто старіє, адже тут у більшості випадків залишаються люди більш старшого віку, які вже облаштувалися та досягли якихось здобутків таких як, наприклад, житло, машина та інша нерухомість. Їм вже морально досить важко сприймати думку про таку різку зміну оточуючого їх світу, адже переїзд це ніби початок нового життя. Я сподіваюся, що позитивні зміни у цьому питанні відбудуться у близькому майбутньому та через деякий час місто Скадовськ стане чудовим осередком для молодих та прогресивних людей.

Нікіта СКРЯГА,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Херсонська область

переглядів: 51

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *