Село Уріж моїми очима

22.02.2021

Село Уріж моїми очима

Тиша. І враз – жахливий звук, який долинає в кожен куточок нашої школи! Це – дзвінок на урок. До класу заходить вчителька географії – Марія Олександрівна. Її приходу тішусь лише я, відмінниця (тепер на таких модно казати “teacher’s pet“).

– Що ж, мої промінчики, – усміхається вона, – пригадую, ви мали підготувати дещо надзвичайно цікаве. Аню, розпочинай.

Трішки зашарівшись, я витягнула з- під парти яскраву жовту папку. Всередині неї лежав проєкт, заголовок якого був виділений чорним жирним шрифтом:  “СЕЛО УРІЖ МОЇМИ ОЧИМА“.

– Моя маленька Батьківщина. Словом, розмістився цей невеличкий Уріж на Львівщині, а саме у Дрогобицькому районі. Це край солі, нафти, прекрасних краєвидів. Я вважаю, що найбільшим багатством його уродженців є ліс, який оточує з усіх сторін, і річка Бистриця. Та є ще одна загадкова місцина. Її таємничість заворожує. Вона знаходиться на горі Ласка, – продовжувала я. – Уявіть собі райський острів! Так, думками ви потрапите саме сюди, в маленький Уріж. Бо на найвищій вершині села є кришталеве  джерело, яке оздоровлює, капличка та хрест, описані в сторічних легендах.

А веду я до того, що тут можна облаштувати чудове курортне містечко. Європейська траса вже є, дорога прекрасна, – сміюсь, – тому шанси привернути увагу навіть іноземців – досить високі.

Банально писати про всіма омріяний дитячий майданчик, побільше магазинів (їх і  зараз безліч на кожному кроці) – не буду. Просто додам декілька пунктів власного бачення Урожа,  щоб кожен зрозумів, що село також може стрімко процвітати:

  • Побільше зон для відпочинку! Насамперед хоч однісінький парк. Свіже повітря, краса довкола в будь-яку пору року… Гарна ідея, еге ж?
  • У здоровому тілі здоровий дух (всіма відома фраза). Але чи хтось зараз думає про заохочення молоді до здорового способу життя? Отже, мрія всіх підлітків та й не тільки – інвентаризований спортзал, стадіон, бігова доріжка. Ніби не такі суттєві речі, а життя від цього, впевнена, стане в рази запальнішим.
  • І, напевно, найбільше треба духовного зближення всіх жителів Урожа. Хочеться, щоб всі разом: і діти, і старше покоління – влаштовували спільні перегляди фільмів, старенькі бабусі з дідусями розповідали цікаві історії з минулого. Панувала б неймовірна затишна атмосфера.

… Дочитавши роботу до кінця, я краєм ока глянула на клас. Здивувалась. Однокласники завмерли, уважно та із захопленням слухаючи мою розповідь. А вчителька в цей час акуратно ставила в журнал 12.

Анна БЛЮМГАРТ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 427

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *