Рівненський природний заповідник — перлина Полісся

13.06.2012

Іноді достатньо просто озирнутись навколо, що б побачити які чудеса знаходяться прямо перед тобою. Та зрозуміти, що Рівненщина також має свої чудасії. Адже, приміром, саме тут було створено природний заповідник.
Територія його складається з чотирьох окремих ділянок, які ще з 1984 року мали статус заказників загальнодержавного значення. А саме, це ландшафтний заказник – «Білоозерський», загальнозоологічний – « Перебродівський», ботанічний – «Сира Погоня», гідрологічний – «Сомино».
Побувавши хоча б раз на одному з них, враження залишаться на завжди, і ще більше хочеться потрапити туди ще, і ще.

Не відвідавши Білоозерський заказник, не можна судити про справжню красу Полісся. Адже саме Біле озеро називають перлиною Українського Полісся. Неможливо передати словами чи хоча би уявити собі цю красу озера, вода якого чиста та прозора, а на дні видно майже біле вапнякове каміння, яке і дало озеру таку назву. Також цікаво знати, що Біле озеро оточують рідкісні рослини. Це лікоподієла заплавна, цмин пісковий та неперевершена росичка кругло листа, яка ловить своїми чутливими волосками комах.

А про цілющі властивості цього озера із за вмісту гліцерину годі й говорити.

Також своєю популярністю та красою може похизуватись загальнозоологічний – «Перебродівський» заказник. Обводнений болотний масив по периферії якого, ростуть рідкісні види флори, які занесені до Червоної книги України, і рідкісні види осок – багнова та тонкокореневищна. Та найбільш вражає рослинність на цій ділянці, яка розміщується на невеликих мінеральних острівцях та гривах. Переважають тут соснові ліси вересові, зелено мохові з чорницею, брусницею, орляком. Але найбільш вражає те, що плямами виділяються ділянки північного виду – цінної лікарської рослини мучниці.

Ще не менш відомий заказник Рівненського заповідника – це «Сира Погоня».
Ця болотна ділянка з горбисто – мочажинним природним комплексом, притягує тисячі туристів. Не можливо пройти повз цієї казкової краси, ці нечисленні види рослин, які витримують скрутні умови бідного мінерального живлення та високої кислотності, мають неймовірно гарний вигляд. Окрім росички кругролистої цей заказник має ще рідкісний вид, занесений до Червоної книги України – журавлина дрібноплода. Та ще одна ділянка, рослинного покриву «Сомино». Це велика ділянка перехідних боліт, збережена в природному стані не залишить байдужим нікого. Але це і не дивно, адже масив Сомине – одна з найбагатших у флористичному відношенні ділянок заповідника. Росичка проміжна, шолудивник королівський, лікоподієла заплавна,ситник бульбастий, верба чорнична, хамарбія болотна – все це, рідкісні види болотних рослин які оточують масив Сомине.

Люди виїжджають за кордон та дивуються закордонним рослинами, тваринами, навіть не підозрюючи, що саме на Рівненському природному заповіднику водяться 26 видів ссавців серед яких є гризуни, хижаки – лисиця звичайна, вовк, єнотовидний собака, ласка, горностай та багато інших. Та особливу увагу заслуговує рись, що трапляється на ділянці Переброди.

Європа хизується своїм ландшафтним дизайном, то чому ж ми заздримо якщо у нас також є чим похизуватись, а саме тим, що створила природа і лишилось не займаним до цього часу.

Ірина КУЗЬМИЧ

переглядів: 3 730

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *