Рецензія на книгу Люко Дашвар “ПоКров”

06.12.2019

Рецензія на книгу Люко Дашвар “ПоКров”

Українська література має специфічні особливості та тематику написання. Здебільшого, темою книг є селянство та історичні події, але з часом українська творчість розширювала свої кордони.

Книга Люко Дашвар “ПоКров” є яскравим прикладом сучасної української літератури. Вона поєднує історію, роман, високі моральні якості, детектив, містику та Майдан. В творі є багато суперечливих моментів і трохи недоречних епізодів, але все ж книга залишає хороші емоції та масу тем для осмислення.

Письменниця охопила досить великий проміжок часу: все починається ще в далекому 1843 році з козака Яреми Дороша і тягнеться до початку 2014, коли Революція Гідності змінила світогляд тисяч людей по всій країні. В центрі уваги головна героїня Мар’яна, яка не зважає на Майдан та мріє про багате майбутнє.

Книга має дві сюжетні лінії: сім’я Яреми Дороша та Мар’яни Озерової. Здавалося б дві сім’ї з різних епох, які не мають нічого спільного, але насправді їх поєднує скарб, який залишила для нащадків коханка Яреми Перпетуя. Дуже дивує наївність Мар’яни, вона через призму власних мрій не помічає, що нею маніпулюють.

Детально та колоритно описані персонажі Майдану: вони схожі на змучених та знедолених людей, які боряться за щастя своїх рідних і близьких, не жаліючи свого здоров’я. Моторошності додають сцени вбивства майданівців та боїв на ньому, особливо те, як серед понівечених тіл Мар’яна шукала свого коханого. Також додатковою лінією є розвиток та історія сім’ї Дорошів від Яреми і аж до Мар’яни.

Книга, як тунель, має сотні неочікуваних поворотів. Вона ламає уявлення про психіку людини, як приклад, характер Мар’яни, який кардиналь змінився після Майдану та ряду інших подій. “ПоКров” загартовує, вбиває в душу розуміння того, що люди можуть бути як і жорстокими, так і до безтями саможертовними. Вона вчить розуміти та поважати, любити та цінувати, знати і приймати, вона вчить життю.

Ольга ГРИНЧУК,

студентка Національного університету “Острозька академія”,

спеціальність “Журналістика”

переглядів: 299

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *