Подорожуйте гарною Україною!

04.02.2021

Подорожуйте гарною Україною!

Скажіть чесно, коли ви чуєте слово «відпочинок», що ви уявляєте? Пляжі Туреччини? Піраміди Єгипту? Може, вам до душі архітектура Парижу чи Риму? Загалом, я впевнена, що зовсім небагатьом спаде на думку відпочинок в Україні. Звичайно, і на це є причини. Про них ми теж поговоримо.

Отож, що втрачає людина забуваючи, що в нашій країні є неймовірної краси місця. Найяскравіше, на мою думку, місце – «Асканія Нова». По-перше, це місце з надзвичайно цікавою історією. По-друге, такої спокійної атмосфери як там я досі ніде не відчувала. Там час неначе зникає і все що тебе оточує – розмаїття рослин, тварин і комах, що хочеться роздивлятися вічність.

Після прогулянки цим місцем, усі думки очищуються і розум наче яснішає. Але навіть словами не можу передати вам енергетику цього місця. Тому, аби відчути все, що вдалося відчути мені, вам необхідно :

  1. Перевірити, аби в обраний вами для поїздки день не було дощу.
  2. Замовити нормального екскурсовода, бо історія місця надзвичайно цікава, а екскурсоводи самого заповідника і половину не розказують.
  3. Найкраще їхати влітку, тому запасіться водою або хоча б візьміть порожню пляшку (у заповіднику є джерело з питною водою).
  4. На виході із зоопарку заповідника купити фотокнижку місцевого божевільного, в хорошому сенсі, автора. Не буду його описувати, ви одразу його впізнаєте й самі.

Processed with VSCO with preset

А тепер, щоб ніхто не подумав, що мені заплатили за рекламу відпочинку в Україні, поговоримо про недоліки українського туризму. Аби не бути голослівною, наведу приклад. Моїм найбільшим розчаруванням цього року став острів Джарилгач. На картинках він відповідає своїй другій  назві «українські Мальдіви» та й саме пляж острова дійсно доволі чистий і приємний. Але насправді, навіть на кілька десятків метрів вглиб острова пройти неможливо. Спочатку є вірогідність того, що вас знудить від «аромату» смаженої риби і спиртних напоїв. А потім починається найгірше. Якщо ви їсте, рекомендую  відкласти їжу. Оскільки на острів приїжджають люди не тільки на день покупатися у чистому морі, а й пожити якийсь час у наметах, усюди лежать кучі сміття і лайна, у прямому сенсі цих слів, на жаль (я попереджала, що це гидко).

Отож, звісно, людей, які не подорожують Україною можна зрозуміти, бо такий «відпочинок» досить специфічний. Але, можливо, мої слова хоч когось надихнуть на поїздку хоч у якийсь куточок нашої Батьківщини. Якщо таке дійсно станеться, вважатиму це своєю особистою перемогою.

Дар’я МЯГЧЕНКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 157

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *