Піратство – злочин 21 століття

02.11.2020

Піратство – злочин 21 століття

Ви хотіли б стати піратом? Плавати по морю на кораблі, розмовляти з величезним папугою, що сидить у вас на плечі, забирати золото в інших, закопувати його та малювати карти. Ну не життя, а казка.

Гарна новина: ми всі уже стали піратами. Щоправда, не такими як у пригодницьких фільмах. Наше море — це інтернет. Щодня ми завантажуємо десятки файлів абсолютно безкоштовно, дивимося фільми та серіали онлайн і навіть не замислюємося над тим, що скоюємо крадіжку.

“Тобто?- спитаєте ви. – Я просто користуюся інтернетом, як і всі нормальні люди”. Проведемо аналогію з чимось простішим. Ви прийшли до магазину по улюблену булочку, просто взяли її та вийшли. Що трапиться? Найвірогідніше, вас одразу ж наздожене охоронець і вимагатиме заплатити. Якщо ви адекватна людина, то не здивуєтесь, чому так трапилось. Ця булочка вам не може належати доти, доки ви не заплатите за неї. Це знають усі.

Те ж саме і з музикою, іграми та іншими файлами, які знаходяться в мережі інтернет. Це теж результат чиєїсь праці, за користування яким потрібно платити. На жаль, у нашій та багатьох інших країнах практично відсутня культура інтелектуальної власності. Ми звикли вивертати кишені лише розраховуючись за матеріальні речі. Якийсь подвійний стандарт виходить.

То у чому ж конкретно шкода піратства? Перш за все, найголовнішою проблемою є те, що такі неправомірні дії заважають розвиватися початківцям. Уявіть, що ви написали книгу, довго редагували її, вклали у неї серце та душу. І тепер розраховуєте отримати за це певну оплату, щоб продовжити розвиватися як автор і повністю присвятити себе літературі, не витрачаючи час на іншу роботу. А хтось купив один примірник і розповсюдив його в інтернеті. Ніхто більше не буде платити за книгу, адже можна безкоштовно прочитати її на піратському сайті. У результаті ви практично нічого не заробите і втратите мотивацію писати далі.

Якщо ця проблема може декого і не хвилювати, то наступна точно не залишить байдужим. Оскільки люди не платять за контент на піратських сайтах, їх власники вдаються до інших способів заробітку. Вони можуть навмисно заражати користувачів вірусами, які здатні знищити усю важливу інформацію і вимагати гроші за її повернення або вкрасти пароль від того ж “Привату-24”. Ви не тільки не зекономите, а ще й станете жертвами кіберзлочинців.

Звичайно, частіше за все власники сайтів заробляють на рекламі. Це не така суттєва проблема. Та коли вона буквально усюди, це дратує.

За словами людей, які , наприклад, купили підписку на “Netflix” (офіційний сайт для перегляду фільмів та серіалів), це набагато зручніше та приємніше ніж користуватися піратськими ресурсами. Ви отримуєте не просто доступ до офіційних ”продуктів”, а ще й корисні бонуси, яких не знайдете більше ніде. Сплачуючи кошти за контент, ви можете претендувати на якість та безпеку. Якщо ж волієте отримувати все безкоштовно, таких привілеїв вам ніхто не надасть.

В нашій країні діє “Українська антипіратська асоціація”, та, як бачимо, це не сильно зарадило ситуації. Мені здається, змінювати потрібно не закони (хоча це теж важливо), а мислення людей.

У будь-якому випадку все залежить від нас. Піратство існуватиме доти, доки буде комусь потрібне.

Ганна БОНДАРЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Запорізька область

Ілюстрація взята з сайту: http://mediasat.info/2018/07/09/internet-piracy-6-52-million-uk-people/

переглядів: 102

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *