Перемога Джамали на Євробаченні: думки школяра з Рівненщини

20.05.2016

Перемога Джамали на Євробаченні: думки школяра з Рівненщини

У ніч з 14 на 15 травня вся наша країна тримала кулаки за співачку Джамалу, яка представляла Україну на щорічному пісенному конкурсі «EUROVISION-2016», що цьогоріч відбувся у Стокгольмі (Швеція). І той, хто провів цю ніч біля екранів телевізорів, отримав море позитивних вражень.
Конкурс пісні «Євробачення-2016» став 61-м конкурсом в історії. Вперше він відбувався у новому форматі. Правила голосування зазнали істотних змін. Раніше результат учасників був «комбінованим»: він складався з результатів голосування професійного журі та глядачів. Таким чином, представники кожної країни віддавали свої голоси десяти виконавцям. Нові правила, які організатори називають найбільш помітною зміною в проведенні «Євробачення» за останні 40 років, припустили, що професійне журі та телеглядачі з кожної країни будуть оцінювати учасників конкурсу окремо, виставляючи їм від 1 до 8, а також 10 і 12 балів. У ході оголошення підсумкових результатів, спочатку були названі бали від журі, після чого до них додали результати голосування глядачів. При цьому оголошувати сумарні підсумки почли з тих конкурсантів, хто найменш вдало виступив. «У попередні роки переможець ставав зрозумілий за 20 хвилин до закінчення голосування, це не дуже добре для ТВ-шоу. Зміна формату додасть хвилювання глядачам «Євробачення», — пояснив виконавчий продюсер конкурсу Мартін Естердаль.

Цьогорічне «Євробачення» для України стало справжнім випробуванням. Джамалу звинувачували в тому, що її пісня політично заангажована, російські ЗМІ говорили про те, що вона співає не про депортацію кримського народу, а про «людей, які ринули у пошуках кращого життя». Навіть на українському відборі розгорівся скандал, певна категорія людей не сподівалася на успіх співачки. Вони хотіли відправити іншу групу «Хардкіс», яка «більше підходить під формат конкурсу», а Джамала «буде там вити, а не співати, навіть у 10-ку не потрапить», (заради цього були готові написати електронну петицію Президенту України, але, на щастя, нічого з цього не вийшло). Ці «пророки» не вгадали, бо саме неформатною піснею «1944», прекрасним вокалом, оригінальним мінімалістичним номером вона підкорила Європу, і заслужено отримала свої переможні 534 бали. Найбільше співачку підтримали Сан-Марино та Польща – по 12 балів від журі та телевізійного голосування. По 12 балів від журі та 10 від глядачів Джамалі віддали Молдова, Латвія та Грузія. 10 балів українка отримала від італійського журі та 12 – від глядачів. 10 балів під час телеголосування українська конкурсантка отримала від Росії. Журі РФ від балів на користь Джамали утрималось.

Приємно, що співачка отримала спеціальну відзнаку за текст своєї пісні, а також багато привітань на її адресу від європейців. Відповідно ІІ місце посіла фаворитка журі, представниця Австралії, Демі Ім із піснею «Sоund of Silence», набравши 511 балів. ІІІ місце у Сергія Лазарєва із Росії, якого більше вподобала публіка, аніж професійне журі. Сергій отримує 491 бал із піснею «Тhe only one».

Наступний конкурс «Eurovision-2017» пройде в Україні. Де саме, ще не обговорювали. Це має бути, на думку співачки, або Київ, або Львів, або Одеса, але найкраще, якщо прийматимуть його у Криму… 15 травня ввечері радо зустріли в аеропорту Бориспіль Джамалу, вона отримувала вітання з перемогою від звичайних українців, зірок, чиновників, Президента, всі ми, невимовно раді перемозі, бо заслужили її. Навіть Сергій Лазарєв привітав Джамалу з перемогою, чого не скажеш про російських громадян, чиновників, які всіляко обливають брудом джазову співачку. Як то кажуть, переможців не судять, вона для всього цивілізованого світу – переможець!

Джа понад усе на конкурсі вірила в перемогу заради своєї країни, і в Бога, це, за її словами, формула успіху! Співачка стверджує, що розповіла історію своєї бабусі, хотіла донести Європі, що поміж свята довкола є речі, про які неприємно, але потрібно думати. Пісня про депортацію, з натяком на нещодавну анексію, нагадує, що західноєвропейська спільнота міняється… “Символічно, що обидва рази Україна перемогла із екзотикою: у 2004 – з карпатською, а у 2016 – кримськотатарською!” -написала Руслана, переможець 2004 року, у Твітері. Дж. К. Роулінг, британська письменниця теж щиро пораділа за Україну. Євген Нищук, міністр культури, заявив, що вже найближчим часом почнеться підготовка до Євробачення-2017.

Здивуймо Європу!

До теми:

Що рівняни шукають в інтернеті про Джамалу

Рівняни про перемогу Джамали на Євробаченні – реакція соцмереж

Рівнянам – про те, де в Україні запланований найближчий концерт Джамали
Михайло ПИЛИПЧУК, учень 11 класу, лауреат Міжнародного конкурсу шкільних медіа, випускник «Школи універсального журналіста»

переглядів: 813

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *