Не зупиняйтесь – удосконалюйтесь!

09.06.2016

Надзвичайно важливо в житті реалізувати себе. Адже саме розуміння того, що є така справа, яка приносить задоволення, додає сили прожити кожен наступний день. Як потрібно чинити, щоб реалізувати себе? Над цим розмірковує випускниця Школи універсального журналіста Марія Карпець.
Перш за все, знайдіть ту справу, яка приносить вам найбільше задоволення.

Для багатьох людей з широким колом інтересів це завдання може здаватися важким. Що ж робити у тому випадку, коли серед безлічі цікавих занять не можна виокремити те єдине, яке є твоїм призначенням? Найкращий спосіб вирішення цього питання – дотримуватися вказівок американського блогера та автора декількох книг Лео Бабаута. У його статті «Як знайти своє призначення» найдієвішими, на мою думку, є такі поради:

– Чітко визначити свої таланти й присвячувати їх подальшому розвитку мінімум 30 хвилин на день.
– Віднайти те, що вас надихає .
– Проаналізувати свої таємні мрії і те, що ви читаєте з захопленням.
– Читати інформацію про ту справу, що вас надихає, і експериментувати в цьому напрямку.

Ці пункти допоможуть віднайти улюблене заняття кожному. Але для успіху одних тільки порад замало. Не живіть ілюзіями – починайте діяти.

Уявіть себе успішним письменником, книги якого виграють в багатьох престижних літературних конкурсах і мають безліч перекладів іншими мовами. Ви є бажаним гостем на багатьох мистецьких заходах. Юрми прихильників так і мріють побачити вас і хоча би сфотографуватися зі своїм улюбленим митцем. Ви задоволені кар’єрою, успіхом, життям. Хороша перспектива, правда? А тепер поверніться в реальність. Одних думок замало. Почніть діяти. Ви можете десь глибоко в душі відчувати себе хорошою людиною, яка здатна справді на багато речей, але яке кому діло до того, що у вас всередині ? Світ чекає тільки конкретних вчинків і доказів. Американський письменник Девід Вонг якось написав: «Ви – це фрукт, нікого не цікавить ваш гній». Це метафоричний вислів, але він ще раз доказує, що якою б хорошою «у своїх очах» не була б людина, ніхто її не запам’ятає за невисловлені думки та нерозпочаті справи. Якщо жити тільки за принципами «я хороший, але цього ніхто не знає», то чи можна реально досягти чогось в цьому житті? Відповідь однозначна – ні.

Отже, починайте діяти, й чим швидше ви це зробите, тим більші шанси на успіх будете мати. Ви молода амбітна людина, яка має безліч хороших задатків і може вдосконалювати себе, робити все для того, щоб досягти успіху. Але що ж стає найбільшими перепонами на цьому шляху?

Залиште зону комфорту
Зону комфорту вважають негативним станом, що заважає людині вийти поза межі стабільності і психологічної захищеності. Звісно, ви відчуватимете себе в ній безпечно, і будь-яке внутрішнє прагнення залишити її буде піддаватися критиці. Але варто усвідомити те, що доки будете знаходитись у зоні комфорту, ваш розвиток як особистості тимчасово призупиниться. Кожна нова справа пов’язана з ризиком, який в свою чергу створює дискомфорт. Ваш розум блокуватиме намагання вийти за межі зони комфорту, адже щось нове завжди починає створювати незручності. Якщо ви подолаєте в собі прагнення до стабільності та психологічної захищеності, то перед вами відкриються нові можливості й перспективи, які тепер здаватимуться не захмарними мріями, а реальністю.

Не зупиняйтеся, зазнавши невдачі
Як сказано вище, кожне нове починання пов’язане з ризиком. Припустимо, що ви вже знайшли своє призначення в житті, але в цій сфері є не професіоналом, а новачком . Звісно, досягти успіху жодного разу не помилившись – неможливо. Але чомусь багато людей сприймають невдачі надто гостро й досить швидко залишають заняття улюбленою справою. Не зупиняйтеся – удосконалюйтесь. Помилки не настільки шкідливі, як навіть корисні, адже людина на них вчиться – вчиться покращувати свої професійні навички.

Ні в якому разі не можна зупинятися, потрібно знову і знову пробувати свої сили . Відомий актор Джонні Депп говорив: «Кожна спроба – це тріщина в стіні, за якою знаходиться твоя ціль». Чим більше зусиль ви будете докладати, тим ближче ставатимете до мети. Не бійтеся помилятись і зупинятися через свою недосвідченість. А якщо виникатимуть сумніви у власних силах , то пам’ятайте, що новачок побудував Ковчег, а професіонали – «Титанік».
Марія КАРПЕЦЬ, випускниця Школи універсального журналіста, Тернопільська обл.

переглядів: 1 314

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *