Навіщо вивчати історію

23.06.2020

Навіщо вивчати історію

Хоча б раз у житті кожна людина задавалася питаннями :«Навіщо вчити історію? Чому я маю витрачати на це свій особистий час? Яким чином знання певних історичних фактів чи подій допоможуть мені в майбутньому?

Нині сучасне покоління дітей більше цікавлять події, які відбуваються в інтернеті, віртуальні ігри, соціальні мережі, а історія сприймається як предмет шкільної програми, з якого треба отримати хорошу оцінку. Що вже казати про дітей, якщо навіть дорослі люди помилково вважають, що історія не відіграє ніякої ролі в нашому житті. Саме через таке ставлення до нашої історії, проблема її вивчення є дуже актуальною в сучасному світі.

Людей не цікавить, що було раніше і це прикро, бо хто не знає минулого, позбавлений свого майбутнього.

Недарма знаменитий римський оратор Цицерон називав історію «вчителькою життя».

Іспанський письменник Мігель Сервантес відзначав: «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього». Російський письменник Леонід Андрєєв стверджував: «Щоб йти вперед, частіше озирайтеся назад, бо інакше ви забудете, звідки вийшли і куди потрібно вам йти».

Ці видатні діячі у своїх висловлюваннях мали на увазі те, що знання минулого допомагають краще зрозуміти сьогодення та передбачити майбутнє. Нижче я наведу шість аргументів на користь вивчення історії.

1.Історію слід вчити, щоб мати право називатися по-справжньому освіченою людиною.

  1. Знати і пам’ятати, як зароджувалася державність своєї країни, який шлях пройшов народ для того, щоб стати повноцінним суспільством, як розвивалася культура людства – обов’язок громадянина.

3.Проводячи ретельний аналіз різних історичних подій, люди намагаються більше не допустити помилок в майбутньому.

4.Політичні діячі, будуючи політику держави, беруть уроки життя наших предків і намагаються не допускати їх помилок.

5.Творчі люди звертаються до минулого, щоб створити твори мистецтва або знайти нову ідею.

6.Аналізуючи історію, людство встановлювало причини і наслідки подій і явищ, що дозволяє йому не допускати цих помилок в майбутньому.

На жаль, нові покоління людей роблять ті ж помилки, що і їх попередники. Можна зробити висновок, що це все трапляється через недостатнє знання уроків історії.

Леся ЯРМОЛЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Дніпропетровська область

переглядів: 57

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *