Навіщо нам вчити свою історію?

04.06.2020

Навіщо нам вчити свою історію?

Ми всі вчимо історію у школі. Деякі мої однокласники жаліються, кажуть: «Навіщо мені ця історія? Як на мене, це найнудніший предмет». Коли ми підлітки, нам неважливо, що відбувалося/відбувається в країні. Звісно, коли це не  впливає на нас, хоча тільки ми так думаємо.  Я теж колись була такої думки, але у дев`ятому класі не на жарт зацікавилась історією.

Моя думка щодо вивчення історії схожа зі словами Максима Рильського: «Той, хто не знає свого минулого,  не вартий майбутнього». Вивчаючи історію, я спостерігаю багато політичних конфліктів, які сильно вплинули на теперішнє становище в Україні (Збройний конфлікт на Донбасі та анексія Криму у 2014 році).
Наша історія – сходинки до теперішнього та майбутнього. Щоб знати кожну деталь, коріння своєї країни.

Щодо нас, українців, то впродовж багатьох століть ми вели кроваву боротьбу за незалежність. Нашу мову культуру й традиції пригнічували (прикладами цього є Валуєвський циркуляр, Емський указ, закріпачення селян). З-за впливу Росії (імперії, СРСР)  ми ніколи не могли отримати незалежність, тому що ми маємо потрібні ресурси й плідну частину землі. На жаль, скільки б століть не пройшло – ми знову опинилися під агресією нашого «брата». Й саме в цій ситуації виникає багато суперечок. Хтось мовить: «Ви частина Росії. Такого народу зовсім не існує!», але якщо людина хоч трохи заглиблюється в історію, то розуміє всю хибність і небезпечність подібних тверджень.

У підсумку  ми можемо зрозуміти, історія – наш ґрунт на який ми завжди можемо опиратися.  У ситуації саме нашої країни потрібно ретельно вивчати історію, що бути впевненими у своєму майбутньому та приймати правильні рішення. Це  основа нашого життя й ми це повинні знати.

Аліна ЧІЧКАН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

переглядів: 372

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 4
  1. Дуже цікава робота. Якщо молодь замислюється над такими питаннями, то в нашої країни є майбутнє

  2. Якщо наша сучасна молодь цікавиться такими проблемами, то у нас є майбутнє!!! Успіхів, Аліно!!!

  3. Розумничка

  4. Якщо нашу молодь хвилюють такі проблеми, у нас є майбутнє!!!!!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *