На захист рідної мови

11.02.2021

На захист рідної мови

Наша мова – найцінніший скарб, який потрібно берегти. Часто люди нехтують цим і починають засмічувати її русизмами. Потрібно не забувати, що наша українська  мова наймилозвучніша в цілому світі.  Найчастіше нашу рідну мову ображають підлітки тому ,що вживають нецензурну лексику і використовують досить багато русизмів. У популярному тепер ТікТоці більшість спілкується російською, забувають про свою рідну. Я вважаю, що це неправильно. Спілкуватися варто рідною.Також є блогери, які ведуть свій блог виключно українською мовою і поширюють наші милозвучні слова, які звучать на весь світ. Я нічого не маю проти інших мов, але вважаю, що наша мова найкраща і наймилозвучніша. Також дуже часто я зустрічаю блоги, які допомагають вивчати нашу мову. Такі блоги мені подобаються).

Часто люди нехтують важливим. Іноземці приїжджають до нас з різних країн і вивчають нашу мову розповідаючи, яка вона прекрасна. Тож, чому люди не можуть вивчати свою рідну мову, а шукають чужої, якщо навіть жителі США чи Лондон вивчають її і прагнуть знати. На мою думку, щоб краще її знати, потрібно долучатися до різних оналйн-марафонів у соціальних мережах, вони допомагають вивчати нові слова, правильно ставити наголоси і вміння складати репліки для розмов з оточуючими. Також в наш час є дуже багато різноманітних книг українською мовою, які написані для захисту нашого українського, варто їх читати і обов’язково збільшиться ваш словниковий запас. Зараз серед зірок стає популярним випускати хіти українською мовою. І ми з вами маємо обов’язково їх поширювати і слухати, бо дійсно зараз багато молодих виконавців, які співають виключно українською. Потрібно завше користуватися рідною мовою, удосконалювати її кожного дня. Де б ви не були завжди потрібно пам’ятати саме свою мову. Ми можемо вивчати різні мови, але в своїй країні маємо розмовляти рідною, а не чужою. Вона в нас неповторна і налічує багато солов’їних і милозвучних слів, які ми чуємо кожного дня. Друзі давайте не будемо забувати про наш найцінніший скарб і розмовляти рідною мовою, це дійсно важливо і має плекатися від самого народження і від перших слів дитини. Є чимало письменників, які встають на захист рідної української мови і поширюють свої вірші і твори по всьому світу, чим привертають увагу до нашої мови.

Я вважаю, що кожна людина в нашій країні повинна знати і вивчати саме свою рідну мову. Багато іноземців розповідають, що саме українська мова наймилозвучніша в цілому світі. Українська мова доволі поширена у США. Наприклад, у окрузі Кук штату Іллінойс, де проживає близько 5,5 мільйонів населення. У довіднику Національної Академії Наук України зазначено, що українська має близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, як успішно розвиваються. Учений Василь Кобилюх навіть стверджує, що українська мова сформувалося в X-IVтисячоліттях до нашої ери. Тому походження українських слів, на його думку, треба шукати саме в санскриті, а не в російській, німецькій,турецькій, грецькій та інших мовах, які виникли значно пізніше.

На мою думку ,ніколи не варто забувати свою рідну мову, а навпаки намагатися удосконалювати її. Також потрібно ділитися нашими прекрасними словами з друзями чи рідними. Тобто більше розмовляти саме українською. Допомагаючи один одному ми захистимо нашу рідну мову і обов’язково дізнаємося про неї багато цікавої інформації. Друзі, давайте берегти і цінувати свою українську мову. Бо більше ціннішого, ніж мова у нас з вами немає нічого. Все рідне найцінніше. Закінчу відомою приказкою: «У кого рідна мова, в того й душа здорова».

Віолетта САВУЛЯК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 64

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *