Мудрі не працюють, а роблять те, що подобається

05.02.2016

Мудрі не працюють, а роблять те, що подобається

До 15 лютого триває інтернет-голосування серед робіт учасників конкурсу “Я – журналіст!”. Твір, який отримає найбільше позитивних коментарів, переможе у спеціальній номінації “Народний журналіст”!
Досвідчені люди кажуть, що найкраще людині вдається та справа, в яку вкладаєш часточку душі. Якщо у тебе є якесь хобі, якому присвячуєш час, то тоді не доведеться тяжко працювати. Щоб усвідомити, що саме тобі до вподоби треба немало часу та й різних ситуацій. Найбільш проблемний етап цих пошуків починається у випускних класах школи.

Міфи та дійсність
Старша школа – пора, коли починаєш серйозно замислюватися над тим, який фах обрати. У Інтернеті можна знайти чимало публікацій про найбільш популярні професії. Найпопулярнішими зараз є ІТ-фахівці.

На фейсбук-сторінці міністра освіти навіть була інформація про те, що держава збільшує фінансування для підготовки фахівців інформаційних технологій. Очевидно, що це виправдано. Навіть я – звичайна школярка проводжу щодня мінімум 3-4 години у Інтернеті. Мої однокласники хваляться, що їхній рекорд віртуального життя може дотягувати у вихідний день до 12-15 годин. В Інтернеті ми спілкуємося, навчаємося, дивимося кіно, читаємо книги, граємо в ігри, купуємо речі, навіть «заводимо» віртуальні сім’ї, використовуючи різні опції соціальних мереж. А мають же бути ті, хто розробляє численні сервіси для більш чи менш продвинутих користувачів.

Ми звикли до того, що Україна – сільськогосподарська країна, яка може пропонувати зарубіжному покупцеві максимум продукти харчування. Про це читаємо у кожному підручнику історії чи географії. А, виявляється, не все так однозначно й, давно час перестати мислити шаблонами. Насправді ж чимало українців стають працівниками європейських або ж американських компаній. У матеріалі журналу «Тиждень» від 26 лютого знаходимо цікаві дані про те, що з 2007 року Україна є одним із лідерів експорту програмного забезпечення. Цікаво, чому ми так мало про це знаємо, а саму статистику пропонують нам американці?! Можливо, якби таку інформацію обговорювали на шкільних уроках, нам – старшокласникам було б куди простіше обирати своє професійне майбутнє. Тоді вивчення основ програмування на уроках інформатики не видавалося б таким нудним.

Як створити свій бізнес на дозвіллі
Досліджуючи, які професії цікавлять рівненських старшокласників та, пам’ятаючи про популярність сфери ІТ, звернула увагу на кілька цікавих інтерв’ю із експертом ігрової індустрії, засновником компанії «JоyRocks», бізнесменом Тарасом Тарасовим.

Серед місцевих ЗМІ не писали про нього тільки ліниві. Небагато краян можуть похвалитися тим, що виготовляють продукт, який здатен зацікавити солідні американські компанії, а тому можуть не залежати від «мінливої» погоди на місцевому ринку праці. А ще дивніше, що продукт цей – не що інше, як гра.

Уже понад 20 років чоловік займається улюбленою справою – створює комп’ютерні ігри. У 2013 році очолювана підприємцем компанія «JоyRocks» увійшла до переліку найуспішніших ІТ-компаній в Україні за версією Forbes.

Пропоную вашій увазі окремі тези успішного рівнянина.

Урок проводять Google та YouTube
Класична освіта не дає людині необхідних для самореалізації знань та навичок. А світ дуже динамічний: щороку зникає до десятка різних професій, на зміну їм з’являються інші. Формальна освіта не встигає реагувати на ці зміни і готувати затребуваних фахівців. Має пройти певний час, щоб сформувалася критична маса людей, які зрозуміють, що використовуючи Google чи YouTube можна дізнатися значно більше потрібного, ніж у навчальному закладі.

Хочеш мати гідну роботу – вчи англійську
Без знання англійської мови у світі ти ніхто. Якщо є бажання мати достойну роботу, бути дійсно першокласним фахівцем обов’язково треба вивчати англійську. З одного боку – ти отримуєш доступ до величезної кількості інформації, а з іншого – можеш представити свої вміння.

Найкраще резюме – продукт, який ти створив
Щоб зарекомендувати себе у компанії «JоyRocks», треба показати власні вміння, презентувати те, що сам створив. Жодних конкурсів, написання резюме немає. Або ти доводиш, свою фаховість, показуючи конкретний приклад зробленого, або – ні.

Гра – це важлива частина життя
Гра виникла із появою людини. Через гру людина може по-різному себе проявити. Хтось буде здобувати нові знання, хтось просто розслаблятиметься, а хтось скине зайву негативну енергію. Наприклад, чоловікам треба десь скинути певну агресію. Нехай це станеться через комп’ютерну гру, а не через реальний збройний конфлікт, як наприклад, зараз на Сході.

Комп’ютерна гра – не зло
У нас часто демонізують комп’ютерні ігри, вважають їх шкідливими. Дітям забороняють грати, забирають гаджети. А, можливо, дитина саме моделює черговий цікавий спосіб вирішення якогось завдання.

Людина працює, щоб відпочивати
Більшість винаходів людина придумала, аби полегшити своє життя, вивільнити час для відпочинку.

Чимало зі сказаного Тарасом Тарасовим є доволі актуальним для сучасного старшокласника. Рекомендую усім своїм читачам якнайбільше спілкуватися із успішними людьми. Тоді питання вибору не буде таким болючим.

Якщо вам сподобалась ця стаття і ви хочете, щоб саме її автор став переможцем у номінації “Народний журналіст” – залиште свій позитивний коментар під матеріалом і поділіться посиланням на цю статтю в соціальних мережах, аби і інші могли проголосувати! Інтернет-голосування триватиме до 15 лютого. Переможе та робота, яка отримає найбільше позитивних коментарів!

Читати роботи учасників і голосувати

До теми:

Відомий IT-підприємець Тарас Тарасов: “Рівне нагадує Силіконову долину 70-х, коли все тільки зароджувалось” [+ІНТЕРВ’Ю]

Вступ-2016: як за 2 дні ви можете підготуватись до вступу на журналістику

Яна МЕЛЬНИК, учасниця секції МАН «Журналістика», Рівне

переглядів: 967

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *