Метеоритний потік Персеїди: у ніч на 13 серпня – найяскравіший зорепад літа-2020

12.08.2020

Метеоритний потік Персеїди: у ніч на 13 серпня – найяскравіший зорепад літа-2020

2020 рік багатий на події, пов’язані із космосом, і ці події тривають не один день. Зорепад почав свою активність ще в липні і перші зірочки ми могли бачити вже давно. Та найбільшої активності він набере у ніч з 12 на 13 серпня. Вчені обіцяють, що можна буде побачити близько 60 зірок за годину!

Це найяскравіший зорепад літа. Його можна спостерігати кожного року. Щорічно він з’являється у серпні з боку від сузір’я Персея.Земля проходить через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Татла, ці частинки згоряють в атмосфері нашої планети і ми можемо спостерігати “зірковий дощ”.

Люди спостерігали за цим явищем дуже давно, адже першу згадку про нього зустрічаємо ще в 36 році до н. е. в древньому китайському літописі.

Потік зможуть побачити усі, адже ніяких пристосувань для цього не потрібно. Варто лише уникати яскравих джерел світла. Цього року насолодитись зорепадом на максимум може завадити лише повний місяць, проте любителям космічних явищ це не завадить. Найбільша активність очікується за декілька годин до світанку, приблизно о 3 ранку.

Українцям пощастило , бо найкраще зорепад цього року буде видно у північній півкулі.

Явище дуже красиве і унікальне, а зірка, що падає, завжди асоціює собою виконання бажання, тому астрологи радять загадати його під час зоряного потоку, обіцяючи його здійснення.

Триватиме метеоритний потік до 24 серпня.

Уляна КОЛОДІЙ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Тернопільська область

переглядів: 193

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *