“Маленька людина” у повісті Гоголя “Шинель”

27.03.2020

“Маленька людина” у повісті Гоголя “Шинель”

Хто ж така “маленька людина “? Це нічим не примітна людина, яка не може постояти за себе, не може захистити себе від несправедливості. Разом за тим вона не має великих цілей і мрій, її цілком влаштовує тихе життя.

Головний герой повісті ” Шинель ” – яскравий приклад ” маленької людини “. Символічним є його ім’я та прізвище – Акакій Акакійович Башмачкін. Ім’я Акакій має значення ” незлобливий “, а прізвище Башмачкін вказує, що герой походить з нічим не примітного роду. Зовнішність Акакія невиразна, без особливих прикмет, а ім’я викликає насмішку із сторони колег.

Сфера інтересів героя обмежена. Єдине до чого викликає в нього виявляється схильність – це переписування документів на роботі.

Він працює дрібним чиновником, але не намагається досягти чогось більшого. Високі чиновники незважають на нього, а колеги – насміхаються. Акакій не захищається від глузувань колег, а лише тоді, коли хтось заважає виконувати роботу, він просить залишити його.

Акакій Акакійович покірно несе важкий хрест свого сірого існування. Він не помічає у своєму житті нічого поганого, йому подобається так жити, хоча це життям важко назвати. Башмачкін не чинить опору людям, які з нього глузують та знущаються.

Лише в кінці герой твору вирішив помститись за свої страждання. Та й то в образі привиду. Він лякає багатих людей, вимагаючи віддати йому шинель.

Упродовж усього твору Гоголь показує всю трагічність існування ” маленької людини.

Валерія ХАМЗІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 691

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *