Країна починається з тебе

25.03.2020

Країна починається з тебе

Не питайте, чого потребує світ, –

запитайте себе, що наповнює вас життям.

Світу потрібні люди, наповнені життям.

 Говард Трумен

         Наше суспільство побудоване на правилах, яких ми повинні дотримуватися впродовж свого життя. Цікаво, але люди іноді їх порушують для  задоволення власних потреб. Що ж потрібно зробити для того, щоб уникнути порушень?  Варто спочатку замислитися, подумати, поставити себе на місце іншої людини – свого опонента. Можливо, вирішення питання буде зовсім іншим – виваженим, поміркованим.

Зараз, коли у світі коїться лихо, ми інколи не замислюємося, що воно може прийти до нас. Буремна путь життя така: варто розсунути її межі – відразу виникають проблеми. Звісно, це дуже страшно. Ми чекаємо, що хтось це подолає, хтось, але не ми. Чому  живемо в цих рамках? Чому б нам не взяти і не спробувати змінитися  самим? Адже життя підносить нам різні випробування, і тому ми набуваємо досвіду, який у подальшому допоможе. Все, що ми бачимо, пов’язано воєдино і перебуває в рівновазі. Як людина ти повинен підтримувати цю рівновагу і ставитися з повагою до всього живого. Зверніть увагу, негативні речі відбуваються постійно, і, здається, тут вже нічого не вдієш, чи не так? Неправда! Коли світ від вас відвертається,  не сидіть склавши руки. Зазирніть у свою душу. Ви щось більше, ніж те, ким ви стали. Знайдіть своє місце у вічному колі життя. Хто б там що  не говорив, перш за все, ми повинні вміти прислухатися до себе і свого серця, хоча іноді беруть верх наші емоції.

Будь потрібним людям! Користь, яку ми приносимо ближнім, впливає на нас із вами.  Хоча живемо в різних куточках світу, є громадянами різних країн,  прагнемо всі одного – миру, злагоди, співпраці, взаєморозуміння. Кожен приходить у цей світ не просто так, а для того, щоб зробити його кращим. Тому маємо поважати традиції своєї держави, дотримуватися її законів.

Як писала видатна поетеса Ліна Костенко, «в дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина».  Вітчизну не вибирають. Ще маленькими бачимо її світлою, прекрасною та безмежною.  Наше завдання нині –  здобути якісну освіту. Навчаючись упродовж життя, стати корисним людям, суспільству. Бути конкурентноспроможним у час стрімкого розвитку науки, культури, IT –технологій. Тож  читайте книги, прислухайтесь до порад, ризикуйте, мрійте!

Задля досягнення мети в  наш непростий бентежний час  –  у будь-якій ситуації кожному слід дотримуватися того «магазинного мінімуму»: «Люди, будьте взаємно ввічливі!… люди, будьте взаємно красивими!» (Ліна Костенко).

Олександра ДЖУГАН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харківська область

переглядів: 18

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *