Комплекси: як їх подолати

16.09.2020

Комплекси: як їх подолати

Комплекси були, є і будуть у кожного підлітка. Вони, наче величезний камінь, що тягне на дно. Це маленькі паразити, яких потрібно знищити.

Комплекс зовнішності з’являється через невідповідність своєму ідеалу. Щодня гортаєш стрічку Instagram і бачиш струнких дівчат, з довгим волоссям, красивими очима й в сучасній сукні, а потім дорікаєш собі «я ніколи не буду такою, я незграбна, занизька, з маленькими очима, а сукні мені зовсім не пасують». Поступово ти припиняєш сприймати себе, самооцінка дорівнює нулю й з’являються нові проблеми. Із цим знайома кожна дівчина, навіть та, що в сучасній сукні.

Ще один комплекс – «я не цікава». Скоріш за все він пов’язаний з думкою оточуючих. Коли ти чогось не розумієш, тебе називають дурепою, замість того, щоб пояснити. Твоя зацікавленість модою минулих років не привертає увагу однолітків. Один нікчемний жарт про твій блог і ти вже більше не пишеш пости. Не сприйняття твоїх інтересів іншими змушує тебе закритися в собі.

Комплекс ідеаліста найчастіше з’являється у тих, хто найкращий у своїй команді, класі, групі. Якщо ти відмінник, то всі думають, що ти повинен знати все, якщо ти найкращий баскетболіст – ти повинен завжди приносити перемогу. Я сама відмінниця і добре розумію, що відчувають такі як я. Це дратує, адже я нікому нічого не винна, я також маю право на помилку й на відпочинок. Безглуздо заплющувати очі на досягнення «найкращого» й дорікати його за похибку. І саме так ти починаєш злитись на себе, бо ти не виправдав очікувань інших.

Список комплексів дуже великий, а шлях їх подолання ще більший. Я хочу запропонувати тобі декілька своїх порад з власного маленького досвіду:

  1. Мати комплекси – це нормально.
  2. Не бійся говорити про свої проблеми з тим, кому довіряєш: мамі, подрузі, сестрі.
  3. Пам’ятай, здоров’я – найцінніше, що ти маєш. Тому засіб боротьби із зайвою вагою, прищами, ламким волоссям повинен бути безпечним. Не ризикуй зором, зубами, спиною, звернися до лікарів і не бійся брекетів, корсетів, окулярів – з часом усе це зробить тебе здоровішим і впевненішим.
  4. Якщо твоє оточення не сприймає твоїх захоплень, інтересів і смаків, то зміни його. Постійна критика гальмує тебе, підтримка однодумців – всиляє впевненість.
  5. Припини порівнювати себе з іншими, ми всі різні, кожен має недоліки, ідеалів не існує.
  6. Твій зріст, голос, кількість родимок, колір очей змінити не можна, варто припинити сприймати це як недолік і пишатися ними. Лише любов і повага до себе викликатиме такі ж почуття в інших до тебе.

Сподіваюсь, ти зможеш знищити «паразитів» і полюбиш себе.

Катерина ОСТАПЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 28

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *