“Книга – пристрій, здатний розпалити уяву”, або Причини прочитати книгу прямо зараз

20.01.2021

“Книга – пристрій, здатний розпалити уяву”, або Причини прочитати книгу прямо зараз

Уявімо таку ситуацію: людина приходить втомлена з роботи й перше, що вона робить- це вмикає телевізор. Зазвичай- це новини: політика, кримінал та, звичайно, коронавірус. Які з цього можуть виникати емоції? Нумо перевіримо. Зараз я увійду на офіційний сайт ТСН і подивлюсь, які останні новини там виклали…  Перше, що я бачу- це статистика хворих на COVID19. Важлива інформація тому йдемо далі:

“У Житомирі сотні людей блокували виїзди із міста через підвищення тарифів на газ”

“В Італії знайшли мертвою українку родом із Чернівців: подробиці…”

“Вдарив об бильце ліжка: у Черкаській області батько вбив 4-місячного сина”

Шок, смуток, та нерозуміння, чому таке відбувається у країні –  мої перші емоції, впевнена і ваші.

А тепер уявімо, що після роботи ви взяли книгу і прочитали бодай 5 сторінок.

Але чомусь книга викликала зовсім інші емоції (зазвичай позитиву та радості), змінила ваш погляд на деякі речі. Ось ще декілька причин прочитати книгу просто зараз:

1.Вчені вияснили, що під час читання активізуються одразу 17 ділянок головного мозку! Тим самим у нас розвиваються розумові здібності та пам’ять.

2.Дослідження також показують, що читання знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції(це поступове погіршення когнітивних (розумових) функцій у порівнянні з іншими людьми того ж віку та освіченості).

3.Буває так, що ми читаємо детектив і нам потрібно під кінець розв’язати головну таємницю.Людина намагається оцінити сюжет і кожного героя, тим самим поліпшуючи навички критичного та аналітичного мислення.

4.Читання дозволяє поставити життя «на паузу» й свідомо прожити те, що ми читаємо. Натомість із телефоном наша концентрація втрачається, бо кожен раз ми відволікаємося на якісь сповіщення.

  1. Дослідження показують, що всього шість хвилин читання можуть допомогти знизити стрес до 60%. Це на 68% краще, ніж прослуховування музики, і на 300% ефективніше, ніж прогулянка.

6.Згідно з даними шотландського дослідження, читання є ефективним способом лікування депресії.(До речі, тривожність спонукає людей більше дивитися телевізор)

Цікаве є те, що книжки стимулюють нашу уяву працювати самостійно, ми читаємо, уявляємо всю ту атмосферу і дії героїв на собі. (Думаю, кожна дівчинка, яка читала романи уявляла, як танцює на балу з прекрасним принцом)

Отже, читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й наш постійний вірний супутник.

P.S. Додам назви кілька книг, які потрібно обов’язково прочитати у своєму житті (версія Vogue.ua, наводжу назви російською мовою як у першоджерелі)

«Великий Гэтсби»,

«Над пропастью во ржи»,

«Убить пересмешника»,

«Властелин колец».

Олександра УСАЧОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 84

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *