Уявімо таку ситуацію: людина приходить втомлена з роботи й перше, що вона робить- це вмикає телевізор. Зазвичай- це новини: політика, кримінал та, звичайно, коронавірус. Які з цього можуть виникати емоції? Нумо перевіримо. Зараз я увійду на офіційний сайт ТСН і подивлюсь, які останні новини там виклали… Перше, що я бачу- це статистика хворих на COVID19. Важлива інформація тому йдемо далі:
“У Житомирі сотні людей блокували виїзди із міста через підвищення тарифів на газ”
“В Італії знайшли мертвою українку родом із Чернівців: подробиці…”
“Вдарив об бильце ліжка: у Черкаській області батько вбив 4-місячного сина”
Шок, смуток, та нерозуміння, чому таке відбувається у країні – мої перші емоції, впевнена і ваші.
А тепер уявімо, що після роботи ви взяли книгу і прочитали бодай 5 сторінок.
Але чомусь книга викликала зовсім інші емоції (зазвичай позитиву та радості), змінила ваш погляд на деякі речі. Ось ще декілька причин прочитати книгу просто зараз:
1.Вчені вияснили, що під час читання активізуються одразу 17 ділянок головного мозку! Тим самим у нас розвиваються розумові здібності та пам’ять.
2.Дослідження також показують, що читання знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції(це поступове погіршення когнітивних (розумових) функцій у порівнянні з іншими людьми того ж віку та освіченості).
3.Буває так, що ми читаємо детектив і нам потрібно під кінець розв’язати головну таємницю.Людина намагається оцінити сюжет і кожного героя, тим самим поліпшуючи навички критичного та аналітичного мислення.
4.Читання дозволяє поставити життя «на паузу» й свідомо прожити те, що ми читаємо. Натомість із телефоном наша концентрація втрачається, бо кожен раз ми відволікаємося на якісь сповіщення.
- Дослідження показують, що всього шість хвилин читання можуть допомогти знизити стрес до 60%. Це на 68% краще, ніж прослуховування музики, і на 300% ефективніше, ніж прогулянка.
6.Згідно з даними шотландського дослідження, читання є ефективним способом лікування депресії.(До речі, тривожність спонукає людей більше дивитися телевізор)
Цікаве є те, що книжки стимулюють нашу уяву працювати самостійно, ми читаємо, уявляємо всю ту атмосферу і дії героїв на собі. (Думаю, кожна дівчинка, яка читала романи уявляла, як танцює на балу з прекрасним принцом)
Отже, читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й наш постійний вірний супутник.
P.S. Додам назви кілька книг, які потрібно обов’язково прочитати у своєму житті (версія Vogue.ua, наводжу назви російською мовою як у першоджерелі)
«Великий Гэтсби»,
«Над пропастью во ржи»,
«Убить пересмешника»,
«Властелин колец».
Олександра УСАЧОВА,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”