Книга електронна і друкована: за і проти

14.10.2020

Книга електронна і друкована: за і проти

У наш час багато хто користується електронними носіями та електронними книгами в тому числі. На щастя,  залишаються люди які віддають перевагу паперовим книгам.Проте перед нами постає запитання: яка ж книга буде краща?
На це запитання просто так, без детального розгляду плюсів і мінусів обох, не можна відповісти. Тому давайте їх порівняємо.

Плюси електронної книги:
-Компакність. Вона передбачає можливість зберігати великі обсяги інформації на носіях невеликого розміру, що дозволяє взяти з собою в подорож кілька книг.
-Екологічність. Для виробництва паперових книг використовується папір, значить, знищуються дерева.А одна маленька електронна книга вміщує в собі неосяжну кількість сторінок, таким чином рятуючи цілий ліс від вирубки.
-Освітлення. Немає необхідності в освітленні, оскільки у електронного носія є власне підсвічення.
-Можливість налаштування великої кількості різноманітних функцій. Таких як шрифт та розмір букв, можливість вбудування медіа-матеріалів та багато іншого.
-Можливість відновити втрачену книгу. Її можна завантажити в Інтернеті або скопіювати у друга.
Мінуси електронних книг:
-Ненадійність. Варто трапитися збою- і прощавайте, сотні книг, зібраних по всіх закутках Інтернету, куплених на сайтах…
-Низька якість. Швидше за все цей мінус тимчасовий і пізніше буде усунутий. Дуже часто в Інтернеті ніхто не вичитує, тому замість зручного читання цікавої книги, отримуєте і кубики, і ієрогліфи, і ділянки нечитабельного тексту.
-Незручність у читанні. Носити електронні книги, звісно, легше і зручніше, аніж паперові. Проте деяким людям незручний сам процес читання. Болять та швидко втомлюються очі.
-Безликість. Всі книги які читаються з електронного носія- геть однакові. Через це вся прочитана інформація перетворюється на суцільний неструктуровий потік.
Плюси паперових книг:
-Індивідуальність. Кожна прочитана книга запам’ятовується обкладинкою, текстурою паперу, шрифтом.

-Інформацію легше читати і сприймати з паперового джерела. За даними дослідників мозку, легше запам’ятовувати дані з паперу, адже ми чіпляємося за якісь деталі. Такі як колір обкладинки чи паперу, формат видання, запах сторінки, розташування тексту.

-При читанні паперової книги ми яскравіше переживаємо емоції. Знову ж такі дані виникли завдяки дослідникам. Вони виявили, що активність нервової системи при читанні паперових книг майже вдвічі вища, аніж під час читання електронної.

-Запах. Напевно один із найголовніших плюсів паперової книги саме можливість відчути, що книга жива і має свій приємний аромат типографської фарби.

-Стимулює дітей до читання. Це зумовлено тим, що ряди яскравих корінців більше зацікавлять як дітей, так і дорослих. В той час як використання гаджетів зводиться до ігор і соціальних мереж.

Мінуси паперових книг:
-Вага. Зовсім не в новинку те, що паперові книги важкіші і цим незручніші.Адже скрізь з собою ти не візьмеш важкий том.

-Займають багато місця, тому кількість паперових книг в будинку обмежена, в той час як електронні можна збирати десятками тисяч.

-Екологічність. Вище я вже зазначала, що заради створення паперових книг вирубуються цілі ліси, що взагалі не допомагає нашій екології.

-Вартість. За кожну паперову книгу потрібно платити гроші щоразу, а ось електронну книгу ви купуєте один раз, а потім можете знаходити безкоштовні книги, що вигідніше з економічної точки зору.

-Безповоротна втрата. Іноді даючи комусь на невизначений час почитати свою книгу ви можете назавжди залишитися без неї. Тоді як електронну можна просто скопіювати, або ж знову завантажити.

В підсумку можу сказати, що читати паперову чи електронну книгу – це лише ваш вибір!

Дарина ПЕТРОВСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

переглядів: 151

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *