Книга друкована і книга електронна: за і проти

08.07.2020

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Одним з найнеобхідніших та найвагоміших винаходів людства є книга. Перші з’явилися ще в Ⅲ тисячолітті до н. е. Поступово змінювалися, кожне наступне покоління робило їх досконалішими.  І нині вони є невід’ємною частиною нашого життя.

Останнім часом любителі читання використовують сучасні пристрої – електронні книги. Вони схожі на міні-комп’ютери, але пристосовані переважно для читання.У ціні, звісно, дорожчі за паперові. Але потім власник має змогу економити, адже не витрачає великі кошти на нові, бо на них можна завантажити з інтернету практично будь-яку літературу. До речі, усі новинки легше знайти саме в електронному варіанті. Екран e-bookу (це ще одна назва цього пристрою) створений на основі технології електронного чорнила, а виглядає як звичайнісінький аркуш паперу, в деяких він сенсорний й імітує гортання сторінок. Але серйозне навантаження на очі чинить саме підсвічування та мерехтіння екрану. Хоча це й дає можливість читати в темряві без додаткового освітлення, та витрачає більшу частину заряду батареї, тому потрібна постійна підзарядка.E-book може містити у собі аудіо книгу, тобто на них можна не тільки читати, а й слухати.

Але попри зручність електронних книг, друковані видання продовжують бути актуальними. Адже вони дарують нам зовсім інші, неповторні відчуття: шарудіння сторінок, запах, спогади, і навіть той особливий душевний стан, коли читаєш щось особливе. Ми звикли до них, кожному доводилося зачитуватися ними довгими зимовими вечорами чи прохолодними й дощовими осінніми днями, під час відпочинку чи довгої поїздки. Ці книжки відкривали  нам загадковий світ казок у дитинстві, навчали людських чеснот, виховували. Їх можна порівняти з мудрим вчителем, життєвим наставником, чи музою, що надихає. Книга  може бути гарним і особливим подарунком. А сучасне оформленнявиглядає модно та оригінально. Ними можна обмінюватися з друзями, позначати у них улюблені моменти та повертатися знову і знову, щоб перечитати і насолодитися цією миттю ще раз.

Вовенарг казав:«Найновіша та найсамобутніша книга – та, яка примушує любити старі істини».Кожен вирішує сам, чи він прибічник новітніх технологій ,чи поціновувач класичних варіантів. В обох є за і проти, тому не має значення чи ми читаємо друковані, чи електронні книги – головне, щоб ми не забували про них. «… Любіть книгу, вона полегшить вам життя, по-дружньому допоможе розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить вас поважати людину і самих себе, вона надихає розум і серце почуттями любові до світу, до людини», – писав М. Горький.

Катерина САВІЦЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомирська область

переглядів: 48

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *