Книга друкована і книга електронна: за і проти

08.12.2019

Ні для кого не секрет, що читання — це добре. Численні дослідження показують, що читання — ефективний спосіб уповільнити старіння мозку. Вчені навіть довели, що літні люди, які регулярно читають, в 2,5 рази рідше страждають від хвороби Альцгеймера.

З появою «читалок» не вщухають дебати з приводу того, які книги читати — електронні чи паперові. Прихильники перших наполягають на практичності і зручності, других — на сентименти.

Безумовно в обох варіантів є як плюси, так і мінуси.

Доведено, що люди, які читають електронні тексти, значно гірше запам’ятовують історії та порядок подій в тексті. Вся справа в тому, що наш мозок чомусь запам’ятовує не саму фактуру, а скоріше її розташування на сторінці. Тому коли текст знаходиться на певній сторінці, в певному її місці, то запам’ятовується краще в силу того, що так діють одразу кілька типів пам’яті.

До того ж, коли читаєте паперову книгу, зростає шанс дочитати її до кінця. Це відбувається тому, що людям чомусь важливо відчувати вагу книги в руках і простіше стежити за прогресом в читанні, якщо ми відчуваємо його фізично. І з цим нічого не поробиш, це відбувається на підсвідомому рівні.

Але електронні книги більш зручні у використанні. Купуючи паперову книгу, ви купуєте певний текст, а придбавши «читалку» ви отримуєте доступ до всієї літератури світу.

Також в електронних книжках можна відформатувати текст так, як вам це більше подобається. А у звичайних книжках така функція, на жаль, відсутня.

Також великою перевагою віртуальних книжок є те, що для їх виготовлення не треба знищувати дерева і це сприяє покращенню екологічного стану планети. Ще одним плюсом на користь електронних книг стала їх траспортабельність. Невеликий планшетик з легкістю поміститься у будь-який рюкзак чи сумку. Більше того, не обов’язково купувати окремий прилад, можна просто завантажити додаток на свій мобільний телефон.

Читання в будь-якому вигляді прекрасне. Важливо лише обрати те, що ближче до душі.

Віта КРАМАРЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 246

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *