Книга друкована і книга електронна: за і проти

22.11.2019

Книга друкована і книга електронна: за і проти

“Без книг порожнє людське життя”, – писав Д.Бідний. Я цілком погоджуюсь з цим висловом. Адже з книжок ми дізнаємося багато нового та цікавого, пізнаємо світ. Читання розширює кругозiр, збагачує словниковий запас, позитивно впливає на пам’ять i, крiм того, приносить насолоду.
Раніше тільки дуже багатi люди могли дозволити собі придбати книгу. Нам же, людям, що живуть у ХХI столітті, дуже пощастило. Друковані книги стали більш доступними, а крім того можна з легкістю знайти майже будь-яку книгу в електронному форматі. Але що все-таки краще, книга друкована чи електронна ?
Переваги електронної книжки:
1. Мобiльнiсть. Її дуже зручно брати з собою, наприклад в подорож, вона, на відміну від паперової, досить легка та компактна.
2. Можливість змінювати колір фону, шрифт, його розмір, колір.
3. Ціна. Читання електронних книжок є набагато вигіднішим, а деякі можна знайти навіть у безкоштовному доступі.
4. Екологiчнiсть. Це теж великий “+”, адже для виготовлення електронноï книги, на вiдмiну вiд паперовоï, не треба вирубувати дерева.
Переваги друкованої книги:
1. Атмосфера. Скажіть, що може бути краще, ніж посиденьки з чашкою кави і цікавою книжкою, особливо холодного зимового вечора?
2. Ще одним беззаперечним плюсом є те, що в паперовій книзі ніколи не сяде батарея і вона не потребує зарядки.
3. Друкована книга не розiб’ється або не зламається, якщо її випадково впустити чи пролити на неï воду.
Отже, в кожному виді книжок наявні свої переваги і недоліки, і тому остаточного рішення бути не може. Та як би там не було читати потрiбно, адже жоден фiльм чи серiал не замiнить книгу. Але вибiр мiж електронною книжкою та друкованою – це вже особиста справа кожного.

Єлизавета ГОЛІНСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 35

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *