Книга: друкована чи електронна?

22.01.2018

Книга: друкована чи електронна?

“Книги- морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить” – сказав Іван Франко. Книга – скарбниця народу. Ще здавна зародилась думка , що мудрість знаходиться в книгах й тому вони мали неабияку цінність. Далеко не кожен міг дозволити собі придбати книгу.
Сьогодні ж ми маємо необмежений доступ до цього невичерпного джерела знань, адже на зміну паперовим книгам поступово приходять електронні, що робить читання ще зручнішим. Сучасні технології дозволяють у невеликому планшеті розмістити цілу бібліотеку. Це набагато простіше, будучи, скажімо, в дорозі, закинути до сумки тоненький рідер, ніж товсту книжку, і улюблені твори щодня під рукою. Багато хто користується такою можливістю, але є люди, які нізащо не відмовляться від паперових сторінок, запаху друкарської фарби, можливості тримати книгу в руках та милуватися її ілюстраціями.

Що ж про це думають самі читачі? Відповіді дізнаємося в учнів однієї з шкіл Київської області.

Софія, учениця 8-го класу:
– Під час навчання зручніше користуватися планшетом. У будь-який момент можна знайти потрібну інформацію. До того ж електронні книги оснащені сучасними функціями: перегляду, прослуховування та навіть запису, що є дуже зручно.

Наталія, вчитель української мови та літератури:
– Я вважаю, що і електронна, і друкована книги розвиватимуться і матимуть свого читача. Електронна книга – це пристрій, що розширює можливості для читання та опрацювання, і є незамінним у сучасному навчанні. Проте, на мою думку, паперова книга – це книга для душі. Бувають такі моменти, коли хочеться пошурхотіти сторінками, відчувати книжку на дотик і просто отримувати задоволення від її читання.

Максим, учень 10-го класу:
– Враження від тримання та гортання книги не передати нічим. Коли ти тримаєш перед собою друковану книгу, легше поринути у світ написаного на її сторінках, аніж коли читати електронну. Проте в появі рідерів також є і свої плюси, як,наприклад, економія енергоресурсів і паперу, які йдуть для створення друкованих книжок.

Звичайно, новітні досягнення роблять життя людей насиченішим та комфортнішим, але душі мільйонів зігрівали і продовжують зігрівати книги, які не потрібно підключати до електромережі і в яких ніколи не сядуть батарейки.

До теми:

За лаштунками книгарні

Хто такі ШУЖики і що цікавого в Острозькій академії?

Як сучасні технології впливають на здоров’я людини

Джерело фото: https://www.goodnet.org/articles/5-digital-platforms-that-help-you-discover-something-new/
Богдана ВОВЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Київська область

переглядів: 16 483

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *