Топ 5 професій для філолога

21.07.2020

Топ 5 професій для філолога

 

Насправді, мене дуже дратує, коли люди кажуть, що з філологічною освітою пряма дорога в школу чи інший навчальний заклад. Хоча професія вчителя у філологічному напрямі  чи не найважливіша, саме вона формує нових знавців і поціновувачів мови.

Але повернемося до інших спеціальностей, де філологічна освіта не лише не буде зайвою, а й дуже знадобиться.

 1. Редактор. Тут треба не лише знати правила та правопис, а й мати дуже добре мовне відчуття. Багато книг прославилися саме завдяки талановитим редакторам. Навіть «Кобзар» Т.Г. Шевченка не був би таким без вправної руки Євгена Гребінки.
 2. Копірайтер. Для цієї професії потрібно мати хист до маркетингу та вміння писати «смачні» короткі тексти для продажу. Це досить молодий та перспективний напрям роботи для філолога.
 3. Блогер. У двадцять першому сторіччі це одна з найприбутковіших професій для молоді, та й не тільки. Основними інструментами заробітку є усна та писемна мова.
 4. Сценарист. На мою думку, без мовного чуття і знань тут ніяк. Адже діалоги у фільмі чи виставі повинні бути бездоганними та водночас природними: сентиментальними чи з почуттям гумору, якісними та грамотними.
 5. Ну і, звичайно, журналіст. Вашу мову чують мільйони, тому дуже важливо дбати про її чистоту, а тут філологія точно не завадить.

Якщо ж ви відчуваєте себе філологом, то перед вами відкрита дорога із величезним розмаїттям вибору професій для розкриття всіх ваших здібностей і можливостей.

Дарія МАКСИМЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомирська область

переглядів: 1 966

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 9
 1. Погоджуюсь цілком і повністю. Філологічна освіта дає багато можливостей реалізуватися. Адже так важливо вміти грамотно висловлювати свої думки. Чудова стаття!

 2. Молодець!!!

 3. Також підтримую що ця професія є корисною і застосувати її можна в майбутньому до багатьох професій. Ти велика умнічка❤️

 4. Дуже інформативно та корисно

 5. Цікава стаття! В мене також філолог = вчитель української мови 🤔

 6. Я не філолог, але редактором хотіла би бути. Думаю багато хто так і думають, що дорога одразу у вчителі. Добре, що є такі люди, як Дарія колтрі відкривють границі. чудова стаття.

 7. Цілком погоджуюсь, не обов’язково вчитель. Крім того, через пару років появляються такі професії, які зараз ми навіть не чули. Тому для кожного з нас може бути робота, головне хотіти щось робити.

 8. Дуже корисна стаття для тих, хто не визначився з професією, але має філологічні освіту.

 9. Чудова стаття! В моїх однокласників теж філолог=учитель. Але я мрію стати журналістом, або, ще краще, редактором.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *