Екологічні проблеми: Земля гине через нас

04.10.2019

Екологічні проблеми: Земля гине через нас

Люди, схаменіться! Невже ви не розумієте, що наша планета — єдина придатна для життя, і вона гине? Земля гине через нас!

Ми «вдосконалюємо» наш світ заводами, а вони забруднюють повітря й руйнують озоновий шар Землі. А знаєте до чого це призводить? Ультрафіолетове світло напряму потраплятиме на нашу планету й підвищиться рівень температури, тобто в результаті все згорить. В липні 2019 року зафіксували рекордні показники температури на Землі за всю історію. Через спеку +46 Франція зупинила роботу атомних станцій. Та це не єдине, що руйнує озоновий шар.

Ми всією планетою жахнулись, коли горів Нотр дам де Парі, зате ми не звертаємо увагу на те, як горять Амазонський та Сибірський ліси, а вони найбільші на нашій планети. Невже пам’ятка архітектури важливіша за кисень, які нам дають дерева? Невже ви думаєте, що якщо горять ліси десь там в Америці чи в Росії, то це не має жодного відношення до нашої країни? Невже у вас немає усвідомлення, що саме ці ліси давали понад 20% кисню всій планеті? Невже ви не розумієте, що весь чадний газ йде в небо й розповсюджується по всій планеті? Невже ви не розумієте, що з такими успіхами кисню буде не вистачати нам всім?

Окрім дерев, кисень нам дають планктони, які живуть в океані. Вони виробляють половину кисню для Землі. І все було б добре, якби людство не забруднювало океан своїм сміттям. Стан вод Світового океану сьогодні викликає велику тривогу. The Guardian повідомляє, що забруднення світових океанів пластиком щорічно обходиться суспільству у 2,5 млрд доларів у вигляді завданої шкоди екології і втрати ресурсів. ООН попереджає, що вже через 30 років, до 2050 року у світовому океані пластикових відходів буде більше, ніж риби, якщо людство не відмовиться від одноразових пляшок, пакетів і стаканчиків, а також косметики з пластиковими мікрочастинками. А все тому, що наше сміття потрапляє в океан й ним живляться всі морські жителі. В наслідок такого харчування щодня гинуть тисячі риб.

Ви й далі можете думати «Де океан, а де Україна. Ми правильно живемо». Що ж, добре, відкрию вам очі. Думаю, що у всьому світі природні катаклізми наробили чимало шкоди. Що відбувалось в Україні? В Житомирській області й Києві посеред літа випав сніг. Так, так посеред літа сніг! На півдні України влітку вирували смерчі, піщані й пилові бурі. А в Одесі зафіксували аномальні зливи, через які опріснюється Чорне море. В результаті у спекотні дні море виглядало як зелена жижа. І ні, це не водорості, а такий колір води! Зміна клімату відбувається й в Україні. Здавалось б до чого тут люди, але на клімат дуже негативно впливає вирубка лісів. І саме наша Україна лідирує у світовому рейтингу вирубки лісів! За останні 9 років Карпати стали «голими». Просто проїжджаючи в горах можна помітити цілі гори, де вирубали дерева.

Невже це нормально? Невже ви не розумієте, що треба рятувати планету? Невже ви не усвідомлюєте, що зміни починаються з кожного з нас!? Коли ви це зрозумієте? Коли почнете діяти? Чи не боїтесь ви, що скоро не буде що рятувати?

Змінюйтеся з цієї секунди! Прямо зараз! Потім може бути пізно!

Юлія БІЛОКУР,

випускниця Школи універсального журналіста

на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

переглядів: 443

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *