Екологічні проблеми сучасності: 7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля

15.11.2019

Екологічні проблеми сучасності: 7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля

Людство протягом свого існування завжди контактувало з природою. Чому ж все-таки екологічні проблеми актуальні у наш час? Протягом останніх десятиліть забруднення атмосфери, водоймищ, знищення ґрунтового покриву та природних ресурсів набувають негативних наслідків.

На сьогоднішній день, наша планета має 36 глобальних проблем, з якими цивілізація живе у ХХI столітті. І це лише найважливіші. Уявіть, скільки проблем відходять на другий план.

Що ж все-таки чекає нас у майбутньому? Якщо кожна людина почне з себе, буде дбати про природу, про власну землю та життя, то можливо через деякий час наші екологічні проблеми перестануть бути проблемами. А якщо люди, які проживають на планеті Земля, й далі будуть відноситись до цього не серйозно, то є теорія, що ми просто не зможемо вижити. Звісно, якби всі ми з самого початку дбали про наше довкілля, то скоріш за все таких жахливих показників екології не було б зараз. Але маємо те, що маємо.

Наприкінці 2018 року аналітики Дарина Пирогова, Іван Вербицький та Євгенія Польщикова провели соціологічне дослідження у Києві. Як показала ця групова дискусія: “Хвилює, перш за все, вивіз сміття. Тому що його багато накопичується і часто сміття можна зустріти по місту, на вулицях, особливо, під час великих заходів,- а також,- друга проблема, з якою ми зустрілися, це повітря. Не зважаючи ні на що, це відчувається. Пізніше ми зацікавились цим. Коли в повітрі багато домішків різних газів, дуже часто виникають такі симптоми, як головний біль, біль у суглобах та інші фізичні розлади організму”. Студенти та студентки наголошували на необхідність пропаганди екологічно свідомої поведінки:”Дуже багато людей не є грамотними саме в екологічному плані. Тобто вони не слідкують за тим,що вони викидають, скільки вони викидають”.

Але що ж треба робити, щоб припинити вбивати планету? Розберемо 7 порад, яким ви зможете вже зараз слідкувати, але, насправді, способів зберегти довкілля набагато більше.

1) Відмовитись від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.

За даними ООН, приблизно 5 трильйонів пакетів споживають щороку, тобто близько 10 мільйонів – щохвилини.

2) Відмовитись від одноразових пляшок та посуду.

Лише 9% усіх пластикових відходів переробляються.

3) Бути енергоефективним у побуті.

Відповідно до звіту Міжнародного енергетичного агентства, глобальні викиди вуглекислого газу за останні роки зросли до 32,5 гігатон.

4) Обирати найбільш екологічний транспорт.

Якщо ви маєте можливість їздити на велосипеді, то її треба використовувати. Або хоча б пересуватись на міському транспорті.

5) Економити воду.

Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, 2.1 мільярди людей у світі не мають доступу до питної води.

6) Купувати менше та не викидати.

Непотрібний для вас хлам може бути потрібним для інших.

7) Сортувати сміття і віддавати на переробку.

Пластик, скло, поліетилен та інші відходи можна переробити на багато корисних речей.

Довкілля потребує нашого піклування, тому що ми повинні передати нашим дітям, внукам та правнукам, тобто майбутньому поколінню, гарну й квітучу планету Земля.

Анастасія ШЕВЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Покровськ, Донецька область

переглядів: 65

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *