Екологічне лихо

23.01.2020

Екологічне лихо

Горить Австралія, в Антарктиді проростають рослини, океанічні тварини живляться пластиком, а в США взимку стовпчик термометра опускається до 40. Люди, що жили декілька століть тому, сприйняли б це, як невдалий жарт. Однак це реальні проблеми, які потрібно вирішувати.

Ми живемо на прекрасній планеті Земля, де кожний її клаптик унікальний по-своєму. Ми навчилися тут усього: вирощувати продукти харчування, створювати машини, спілкуватися через Інтернет, досліджувати космос, прогнозувати погоду. Проте цінувати свій дім так і не навчилися. Головна проблема людства – необережне ставлення до довкілля.

Загроза природі постає через сміття. Інтенсивне використання целлофану та пластику, які вивозяться за межі міста, залишають у лісах чи просто викидають на узбіччі. Саме так, через байдужість і недбальство про інші місця, окрім власної оселі чи міста, з’являються тонни сміття. Забруднена місцевість загрожує не лише людям, а й тваринам і рослинам. Шкода, але навіть у річках можна зустріти безліч мотлоху. В океанах та морях страждають тварини, проковтуючи пакети, пляшки й різні папірці.

Нераціональне використання природних ресурсів – ще одна причина екологічного лиха. Вирубка лісів призводить до затоплення гірських селищ, вимивання родючих ґрунтів і посилення їхньої ерозії. Наразі почали застосовувати неякісні пестициди для оброблення полів, які викликають смертельні хвороби в птахів, комах та інших тварин, що харчуються зерновими культурами. Ця отрута потрапляє через ґрунт у підземні води, деякі частки випаровуються в повітря, несучи загрозу для людей. Надмірне використання мінеральних добрив призводить до погіршення якості ґрунтів.

Промислові підприємства скидають стічні води в річки. Плями нафти, що розлилися внаслідок її транспортування, закривають доступ до повітря морським й океанічним жителям. Заводи й фабрики виділяють у повітря тонни шкідливих речовин, автомобілі – вихлопні гази. Викиди атомних станцій піднімають рівень радіації.

Цей список можна продовжувати довго, але й так зрозуміло, що значна частина діяльності людини знищує природу. Поступові зміни загрожують життю кожному з нас, тому пора замислитись про те, як врятувати для наших нащадків цю прекрасну планету. Прогрес в техніці повинен нести не лише зручність, а й користь. Усі упаковки з пластику й целофану можна замінити на папір та скло. У магазин зручно ходити навіть з еко сумкою із тканини. Тонни сміття можна переробляти на інші побутові речі. Варто розрахувати, як правильно використовувати деревину й ґрунти, адже це вичерпний ресурс. Підприємства, заводи й фабрики повинні зменшити кількість відходів і знизити рівень їхньої шкідливості.

Якщо кожен з нас почне хоча б сортувати сміття, економніше використовувати будь-які ресурси природного походження, то можна зберегти кожен клаптик Землі, що наділений життям. Варто почати з себе й дати приклад іншим, і зміни не змушуватимуть нас чекати.

Катерина ОСТАПЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 37

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *