Джокер: персонаж, який мене надихає. Чим саме?

16.12.2019

Джокер: персонаж, який мене надихає. Чим саме?

Що вам спадає на думку, коли чуєте слово «Джокер»? Можливо, гральна карта, персонаж із коміксів або головний суперзлодій кіновсесвіту DC? Для мене Джокер – це не просто герой, пустий образ, який не несе в собі жодного сенсу, а уособлення символу боротьби проти корупції та беззаконня. Він – продукт суспільства, його віддзеркалення.

Джокера звикли асоціювати з божевіллям, ненормальністю, але в нього немає поняття про добро і зло. Іноді він розглядає свої вчинки як благородні та альтруїстичні. В новелі «Лікарня Аркхем» професор припустив, що злочинець страждає формою «розсудливості». Антагоніст бачить навколишній світ не таким, як інші герої коміксів: «Я покажу тобі. Коли у них закінчаться гроші, ці цивільні люди з’їдять один одного. Я не монстр. Я бачу їх наскрізь.»

Якщо судити об’єктивно, то Бетмен – самосудець-герой, зразок для наслідування, його возвеличує й шанує все місто, тоді як Джокер – самосудець-злочинець, що не шукає слави, розуміння й схвалення інших. Чому ж даного антигероя вважають поганим персонажем у цій історії? Моя суб’єктивна думка така: вони схожі, єдиною відмінністю є принципи й закони Бетмена, у Джокера ж повністю відсутні рамки. Він намагався довести, що люди – це зграя вовків, які готові миттєво роздерти один одного, проте ховаються за маскою, щодня кажучи про добро й моральні норми: «Для них ти просто псих, як я. Зараз ти їм потрібен, а набриднеш – вони тебе викинуть, як прокаженого. Їх принципи, їх кодекс – лише слова, що забуваються при першій небезпеці. Вони такі, якими світ дозволяє їм бути».

Цей персонаж надихає мене, тому що викриває всю суть дволикості, безглуздя та меркантильності сучасних людей. (Фото Warner Bros)

Марія СЕРГЄЄВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 243

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *