До Дубна прикотилася… торба!

25.05.2011

До Дубна прикотилася… торба!

Ось уже п’ять років поспіль, навесні, у Дубні проводиться фестиваль-конкурс дитячого фольклору «Котилася торба». На жаль, про нього мало хто знає, але насправді це ж справжній діамант!
Щороку до нашого міста з’їжджаються майже півтисячі юних шанувальників традицій рідного народу. Це і гурти з семи областей України та АР Крим, і Литви, і Білорусії, і Польщі, і Росії. За кілька років поспіль у фестивалю вже склалися свої власні традиції. Наприклад, кожен із п’яти конкурсних днів присвячений фольклору народу певної країни (однієї з п’яти представлених). Це і урочисті концерти на головному майдані міста, і пісні, і танці, і живе спілкування, звичайно. У ці дні Дубно переповнене різними виставками, конференціями, обрядами, виступами не лише на головній площі, а й в окремих населених пунктах, благодійні виступи для дітей-сиріт.

Хотілося б подякувати за даний діамант організаторам фестивалю: Міністерству культури і туризму України, управлінню культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації, управлінню освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, виконкому Дубенської міської ради, Дубенській райдержадміністрації. Адже фестиваль занесений до фестивальної програми Міжнародної Ради з організації фестивального фольклору і народного мистецтва (С.І.О.F.F.) й присвячується пам’яті українського народознавця, фольклориста, письменника Василя Скуратівського.

Хотілося б зазначити, що даний фестиваль-конкурс не має аналогів у нашій країні. Звичайно, де ще може бути стільки тепла, доброти, радості, барвистих костюмів, гучних пісень і дитячого сміху, як не в Дубні, на фестивалі «Котилася торба»!

Безсумнівно, я можу розповідати про своє місто годинами, як та Шахеризада, що розповідає свої цікаві історії, адже це Дубно. Яке ж воно багате, моє місто! Я можу цілий день водити вас, показуючи усі визначні пам’ятки культури, а можу запропонувати повністю поринути у сучасне, не менш цікаве життя. Але якби мене запитали, чим я справді горджуся, я б розповіла саме про фестиваль «Котилася торба»! Адже це наше сучасне, наскрізь пронизане нашою ж історію, а як відомо, хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Ірина БАЧИНСЬКА

переглядів: 852

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *