Де закінчуються права і починаються обов’язки?

13.08.2019

Де закінчуються права і починаються обов’язки?

З дитинства ми знаємо, що існують права і обов’язки. Але де закінчуються права і починаються обов’язки? Давайте розберемося.

Навіть немовлям ми маємо права на життя, родину, любов. Але з віком виявляється, що ми повинні виконувати якісь обов’язки. Що це взагалі таке? Навіщо воно нам? Чесно кажучи, нам і без них непогано жилося. І це зрозуміло. Ми звикли, що маємо права, але ніхто ще не навчив нас, що ми повинні не тільки брати, а й віддавати. На цьому принципі побудована вся система.

Коли же ми повинні починати виконувати обов’язки? Коли вони з’являються у нашому житті? Можливо, тоді, коли ми йдемо до школи. Можливо, саме тоді ми вперше чуємо від батьків фразу: «Ти – зобов’язаний. Вчитися – це твій обов’язок». І ти, ще дитя, відмовляєшся розуміти батьків. Що? Чому ти повинен? Чому до цього моменту ти міг жити без обов’язків? Чому вони з’явилися? Навіщо? І, звісно, починаєш протестувати. А он твій однокласник вчиться на одні двійки, а батьки йому нічого не кажуть! Чому йому можна, а тобі ні? А коли на тебе ще починають вішати домашні обов’язки! То зовсім жах! Як так? Чому ти прожив стільки років і ні з того, ні з сього повинен щось робити?

І в роботу включається одна річ, звична всім людям, – егоїзм. А чому саме ти повинен вчитися?А чому раніше ти спокійно жив без обов’язків, а тут – на тобі? Все же було прекрасно! Чому ти маєш бути зобов’язаним щось робити?

Але чим скоріш ти зрозумієш і змиришся з таким положенням речей, тим краще для тебе. Знаєш, чим небезпечно продовжувати дослухатися до егоїзму? Тим, що чим далі, тим важче тобі буде вправитися з ним. На правах і обов’язках побудована вся система, а тобі лишається дотримуватися її. І чим скоріше ти зрозумієш це, тим скоріше ти побачиш, що ця система працює.

Права і обов’язки – невід’ємна частина нашого життя. Вони завжди йдуть поруч: де право, там знайдеться і обов’язок. І це цілком розумно. Щоб мати права, щоб вони діяли, ти повинен виконувати обов’язки. Ти приносиш певну користь суспільству, а воно дає тобі права. І це абсолютно нормально. Якщо ти не виконуєш певні обов’язки або посягаєш на чиїсь права, суспільство має обмежити тебе в наданих правах. І це справедливо. А нам лишається дотримуватися встановлених правил.

Надія ЧЕЧЕЛЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

переглядів: 153

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *