Де закінчуються права і починаються обов’язки

15.11.2020

Де закінчуються права і починаються обов’язки

Напевно, кожен із нас хоч раз у  житті говорив або ж хоча б чув фразу  : «Маю право».  Це могло бути сказано  як жартома, так і у ситуації, у якій потрібно було відстоювати свою думку. Та часто люди забувають, що окрім прав,  вони мають ще й обов’язки, які теж потрібно знати та яких також потрібно дотримуватись.

Сьогодні , напевно, кожна людина може назвати свої права. А от обов’язки – не кожна. І, як на мене, знання прав не є проблемою, адже люди з давніх часів боролися за них. Та права не безмежні, і там , де вони закінчуються – починаються обов’язки. А от, що може стати проблемою – це їхнє незнання. Йде мова як про обов’язки  перед законом, так і перед собою та іншими.

Відсутність поняття межі прав та обов’язків у людини може бути проблемою.

Право (в об’єктивному розумінні) — система загальнообов’язкових, формально визначених норм, встановлених і санкційованих силою держави і спрямованих на регулювання поведінки людей та їх колективів відповідно до прийнятих у даному суспільстві засад соціально-економічного, політичного та духовного життя. Обо́в’язок — міра необхідної поведінки особи. Це об’єктивно необхідна та можлива поведінка, котра забезпечує реальність можливостей, наданих суспільством та державою індивіду. Так звучать визначення права та обов’язку з юридичної точки зору.

Таке визначення поняття «право» я знайшла в інтернеті. Однак, як на мене, є інші поняття цих термінів, які також мають право на існування. Наприклад, право може означати не тільки норми встановлені законом, а й права в конкретних життєвих ситуаціях. Адже бувають випадки,коли ви маєте право на щось, тільки у конкретній ситуації і тому що так буде чесно.

А обов’язок з точки зору моралі означає обов’язок перед сім’єю,перед конкретною людиною.

Отже, можна сказати,що людина повинна не тільки знати права та обов’язки , а й відчувати чітку межу між ними. Адже право твоє – на щось , а обов’язок твій – перед чимось або кимось.

Марина РОМАН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Закарпатська область

переглядів: 62

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *