Уподобання, коментарі, пости, новини, фото, стрічка, блогери… Якщо вам незнайомі ці слова ,то вертайтеся у свою машину часу, ви – прибулець з минулого! Усі ці слова використовує у своєму житті кожна сучасна людина. Адже вони безпосередньо пов’язанні з соціальними мережами ,а вони – частина нашого життя.
Навряд чи зараз ви знайдете підлітка , який не користується хоча б однією соцмережею. Навіть дорослі люди віддають перевагу месенджерам , а не живому спілкуванню , і часто використовують їх для роботи. Якщо вам раптом почнуть приходити повідомлення такого змісту – «Онучок, ти добре їси? А капелюх ти одягаеш?» – не дивуйтеся! Просто ваша улюблена бабуся теж опанувала мистецтво спілкування у соцмережах. І це ні для кого не буде несподіванкою!
Чим так цікавить світ соціальних мереж? Чому він приваблює все нових і нових користувачів? І чи правда, що він краще, ніж світ реального спілкування? Пристебніть ремені, ми вирушаємо у подорож соцмережами.
Заплющте очі і уявіть собі ідеальний світ. Тут живуть чемні і толерантні люди,готові в будь-яку хвилину допомогти тому,хто цього потребує. Вони можуть спілкуватися з людиною,незалежно від того,як далеко вони знаходяться один від одного. Сидячи у себе вдома, люди можуть подорожувати будь-якою країною світу. Вони можуть дізнаватися щось нове і вчитися,читати та дивитися,розважатися і обговорювати серйозні теми. Скажете,що такого не може бути? Виявляється, може! І воно вже є. Адже Інтернет і соціальні мережі дарують нам такі можливості. А більшість з нас сприймає їх як щось звичне і буденне і іноді навіть не задумується , що так було не завжди.
Колись не промовлені вчасно слова могли назавжди залишитися непромовленими, найкращі шкільні друзі могли назавжди загубитися. Тоді для того, щоб покликати друзів на прогулянку, потрібно було кидати камінці у вікно і кричати на увесь двір: « А Петро вийде?». Тоді дівчат підкорювали не підпискою на всіх їх соцмережі і гарними коментарями під фотографіями,а справжніми вчинками. У той час, почуття були справжніми,а не віртуальними.
Але чому ж соціальні мережі все ж таки замінили живе спілкування? У соціальних мережах все набагато простіше,ніж у реальному житті. Тут всього у пару кроків ти можеш стати ближче до свого кумира і для цього не потрібно кудись їхати. Тут ти можеш знайти нових друзів, не виходячи з дому і не порушуючи свою зону комфорту. Сучасним підліткам набагато простіше висловлювати свої почуття у смайлах , а не у реальних словах. У соціальних мережах ти почуваєш себе потрібним і корисним, причетним до вирішення багатьох питань. Доступність дій в Інтернеті притягує тисячі людей. Кожен з них чекає і сподівається, що саме в Інтернеті він знайде свою долю і щастя.
І часто соціальні мережі дійсно допомагають багатьом з нас змінити своє життя, знайти нові знайомства, які підштовхнуть до нових звершень. Але все це не повинно замінити живе спілкування. Адже незважаючи на безліч дій, які сьогодні можна зробити в Інтернеті, він ніколи не замінить справжнє життя. Те, в я кому невисловлені слова можна прочитати по очах, те, в якому ти спостерігаєш за непідробною мімікою співрозмовника, те, в якому можна відчути увесь спектр емоцій, те, в якому ти можеш доторкнутися до співрозмовника, те, в якому ти можеш проникнути у світ людини, з якою ти спілкуєшся. Живе спілкування завжди розповість набагато більше, ніж спілкування за допомогою Інтернету.
У той час, коли я тільки зареєструвалася у різних соцмережах, не уявляла свого життя без спілкування в Інтернеті. Спілкуватися там мені було простіше і зручніше. Тому я довго зависала в Інтернеті, забуваючи про реальний світ. Подорослішавши, я змінила своє ставлення до спілкування в Інтернеті. Тепер спілкування в соцмережах відбувається тільки за потребою і цінується набагато менше, ніж реальне. Тепер я зрозуміла, що насправді ціную щирі посмішки, іскри в очах, смішні історії, ті моменти, коли ви з другом говорите щось одночасно і одночасно смієтеся, коли ви розумієте один одного з напівпогляду… Дорослішаючи, ми розуміємо, що ніякі соціальні мережі не замінять ті почуття, які ми отримуємо від реального спілкування. І тепер всі розмови, секрети, обійми, усмішки живуть тільки реальному світі. Тому що саме там їхнє місце.
Анастасія ЄРЬОМЕНКО,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
Одеса