Чимало підлітків у майбутньому планують переїхати навчатися, жити й працювати до іншої країни. Але чому зараз так багато людей покидають країну, де вони народились і виросли?
Є декілька причин, чому саме підлітки кажуть про переїзд з рідного краю.
По-перше, підлітки завжди дивились і дивляться фільми або серіали. Зазвичай вони не українські, а зарубіжні (їхні країни-виробники – США, Іспанія та інші). Найбільшою популярністю користується компанія «Netflix», в якій знімають різні цікаві серіали не тільки для підлітків, а й для дорослих. До речі, мій улюблений називається «Дуже дивні справи» про дівчину, яка має супер здібності. Зазвичай в цих фільмах показують підлітків, які навчаються в крутій американській школі, влаштовують вечірки в своїх двоповерхових будинках і кожні вихідні ходять на шопінг. Саме це і вабить підлітків переїхати в ту ж саму Америку, бо вірять, що там життя набагато краще, ніж в їх рідному місті. В деяких речах вони праві, але насправді життя в серіалі багато чим відрізняється від реального.
По- друге, підліткам зазвичай не подобаються форми навчання в нашій державі. Ці нудні уроки і вчителя відбивають будь-яке бажання вчитися. Вони слідкують за блогерами, які переїхали за кордон і розказують про навчання там і заздрять, бо на уроках інформатики ми не працюємо за ноутбуками, на уроках хімії нам не проводять досліди, щоб краще засвоїти матеріал, а на уроках фізики не проводять експерименти, щоб довести певний фізичний закон. Наші вчителі ставлять погані оцінки для того, щоб ми не розслаблялися, лають учнів за те, що вони не розуміють матеріал, а вчителі з непотрібних предметів навантажують нас складною роботою, бо вважають, що у нас немає особистого часу. Учні обманюють батьків, щоб не ходити до школи. Чому? Бо в школі однокласники, які будуть насміхатися над тобою, вчителі, які вичитують тебе за те, що ти якось не так себе поводиш і по суті в тебе забирають індивідуальність. Звісно, бувають школи в яких такого нема, але зазвичай вони приватні і не кожні батьки можуть собі таке дозволити.
Отже, наше покоління вже в такому ранньому віці амбітне і цілеспрямоване. Ми знаємо, де буде можливість дійсно реалізуватися и де будемо дійсно потрібні. Наша країна ще не така розвинута як інші, тому люди навчаються за кордоном, а потім, деякі, приїжджають назад і допомагають нашій країні розвиватися і бути країною можливостей.
Альона МИХАЙЛЮК,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
Харків