Останнім часом серед підлітків все більшої популярності набирає японська анімація – аніме. Дехто вважає перегляд такого жанру просто марною тратою часу. Але я спробую довести зворотнє на прикладах із серіалу “Наруто”. Незважаючи на те, що він виходив довгих 15 років і завершився у 2017, але саме зараз збирає все більше і більше глядачів. Я спробую перерахувати головні думки, якими хотів поділитися з нами М. Кісімото – автор цієї історії.
- Основною ідеєю автора було показати важливість дружби. Зараз дітей вчать не довіряти нікому, бо люди зраджують, брешуть. Тому й узи дедалі слабшають. А Наруто – навпаки. Він найбільше цінив друзів і без вагань не раз довіряв їм своє життя. Заради них юнак готовий був на все, оскільки жив за повчанням вчителя:”Ті, хто порушують правила – сміття. Але ті, хто кидають своїх друзів – у сто разів гірше”.
- “Якщо ти здасися, то твої мрії та все інше втратять сенс”. Наруто ніколи не здавався. Навіть коли всі інші герої опустили руки, він не полишав спроб витягти його друга Саскє з непроглядної темряви помсти, у якій заплутався останній. І в кінцевому рахунку хлопцю вдалося. Тому, Наруто є чудовим прикладом нескоренності духу та віри в себе.
- Впевнена, кожен анімешнік плакав, коли помирали його улюблені герої. Ці сльози краще за все нагадують про необхідність цінити те, що маєш, а особливо – людей. Оскільки ніхто не знає, що на тебе чекає завтра: наступний день чи наступне життя?
- Кожен персонаж має свою унікальну та яскраву зовнішність. Це аніме показує те, що не важливо, як ти виглядаєш. А людей можна оцінювати лише тоді, коли пізнаєш їхній внутрішній світ.
- Також у “Наруто” розкриті теми добра і зла. Немає жодного ідеального героя та антигероя, у якому б не було частинки світла (як Інь та Янь). Головний злодій – Мадара, сказав:”Лише люди можуть проливати кров за мир у всьому світі”. Але сам боровся злом за світло, тому й програв. Автор хотів сказати цим, що треба створювати добро добром, а не чимось іншим.
Кожен персонаж цієї історії, як і підлітки у наш час, долає купу проблем. Але в аніме вони виражені набагато яскравіше. Життя будь-якого героя наповнене купою повчань та думок, над якими слід замислитися. Підлітки знаходять в них відповіді на свої запитання, які не можуть дати школа та батьки.
Альбіна КРАВЧЕНКО,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”