Чого нас вчить аніме “Наруто”?

20.01.2021

Чого нас вчить аніме “Наруто”?

Останнім часом серед підлітків все більшої популярності набирає японська анімація – аніме. Дехто вважає перегляд такого жанру просто марною тратою часу. Але я спробую довести зворотнє на прикладах із серіалу “Наруто”. Незважаючи на те, що він виходив довгих 15 років і завершився у 2017, але саме зараз збирає все більше і більше глядачів. Я спробую перерахувати головні думки, якими хотів поділитися з нами М. Кісімото – автор цієї історії.

  1. Основною ідеєю автора було показати важливість дружби. Зараз дітей вчать не довіряти нікому, бо люди  зраджують, брешуть. Тому й узи дедалі слабшають. А Наруто – навпаки. Він найбільше цінив друзів і без вагань не раз довіряв їм своє життя. Заради них юнак готовий був на все, оскільки жив за повчанням вчителя:”Ті, хто порушують правила – сміття. Але ті, хто кидають своїх друзів – у сто разів гірше”.
  2. “Якщо ти здасися, то твої мрії та все інше втратять сенс”. Наруто ніколи не здавався. Навіть коли всі інші герої опустили руки, він не полишав спроб витягти його друга Саскє з непроглядної темряви помсти, у якій заплутався останній. І в кінцевому рахунку хлопцю вдалося. Тому, Наруто є чудовим прикладом нескоренності духу та віри в себе.
  3. Впевнена, кожен анімешнік плакав, коли помирали його улюблені герої. Ці сльози краще за все нагадують про необхідність цінити те, що маєш, а особливо – людей. Оскільки ніхто не знає, що на тебе чекає завтра: наступний день чи наступне життя?
  4. Кожен персонаж має свою унікальну та яскраву зовнішність. Це аніме показує те, що не важливо, як ти виглядаєш. А людей можна оцінювати лише тоді, коли пізнаєш їхній внутрішній світ.
  5. Також у “Наруто” розкриті теми добра і зла. Немає жодного ідеального героя та антигероя, у якому б не було частинки світла (як Інь та Янь). Головний злодій – Мадара, сказав:”Лише люди можуть проливати кров за мир у всьому світі”. Але сам боровся злом за світло, тому й програв. Автор хотів сказати цим, що треба створювати добро добром, а не чимось іншим.

Кожен персонаж цієї історії, як і підлітки у наш час, долає купу проблем. Але в аніме вони виражені набагато яскравіше. Життя будь-якого героя наповнене купою повчань та думок, над якими слід замислитися. Підлітки знаходять в них відповіді на свої запитання, які не можуть дати школа та батьки.

Альбіна КРАВЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 125

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *