Чи покращують життя сучасні технології?

22.06.2020

Чи покращують життя сучасні технології?

«Все є отрута і все є ліки.

І тільки доза робить ліки отрутою,

а отруту – ліками»

Парацельс

На мою думку, сучасні технології — це палиця з двома кінцями. Вони приносять багато користі, проте, разом з цим приходять й нові небезпеки.

Розвиток технологій дав нам багато переваг, зробив теперішнє життя зручнішим, й ось тільки деякі з них.  Розвиток медицини допоміг повністю вилікувати людство від  віспи, робити операції, які ще п’ятдесят років тому вважалися неможливими. Також ми отримали можливість спілкуватися онлайн з людьми по інший бік земної кулі. Візьмемо приклад з карантину, через коронавірус заборонили збиратися як на служіння, так й на молодіжки, але з цього ми знайшли вихід за допомогою інтернету – все це ми проводили онлайн.

Але завжди є й друга сторона медалі.

Саме про це і є мій епіграф : все вирішує доза. Так із технологіями, особливо інтернетом : в наш час багато людей захоплюється ним, і, як результат – це їх поглинає. Вони повністю “забувають” про нормальне життя. На мою думку, це перший і найбільший мінус. Другий – це вплив на молодь. При цьому я маю на увазі не тільки вплив інформації, чи відео, але людський. Найбiльший приклад такого впливу є так звані групи смерті, які прогриміли декілька років тому. Але чому таке можливе? Тут можна виділити дві причини. Перша –  проста людська цікавість. Саме вона  іноді може врятувати, а іноді й погубити. Друга – проста думка про те, що з тобою ніколи нічого не станеться, говорячи простіше, безпечність. І це дуже характерно для нас, людей. Ми  часто  думаємо, що хоч воно і торкнулося когось, але нас обмине, бо це ж ми.

Тепер, коли я згадав всі загальні ” за і проти ,, я можу сказати й трохи від себе, як від християнина. Технології дають нам один вагомий плюс – полегшення розповсюдження і проповіді Євангелії. Через розвиток, як книгодрукування, так і перекладу, зараз Біблія перекладена близько на 2800 мов світу, через що вона доступна вісімдесятьом відсоткам населення, що в декілька разів більше відносно 19 й 20 століття . Крім того, з появою інтернету з’явилось нове служіння – служіння через інтернет. В умовах карантину – це один з найдоступніших методів євангелізації.

Тож тепер підведемо підсумки: технології вже давно стали невід’ємною частиною нашого життя і нам нічого не залишається, крім життя з цим. Тому ми маємо розуміти, що все вирішуємо ми і все в наших руках. На кінець я скажу одне – ми є те, що ми споживаємо.

Валерій КРАВЧЕНКО,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

переглядів: 165

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *