Чи можуть фантастичні фільми перетворитися на реальність?

23.06.2020

Чи можуть фантастичні фільми перетворитися на реальність?

Роботи, комахи розміром з літак, люди з надможливостями, вампіри – чого тільки не побачиш у сучасних фантастичних фільмах. Такі фільми зазвичай дуже цікаві, мільйони людей захоплюються фантастикою. Хтось скаже: “Навіщо це дивитися? Це ж все нереальне, вигадане. Надивитесь, мовляв, на всяких потвор, а потім заснути не можете”. Та чи дійсно ця фантастика така вже й неможлива?

Бабуся розповідала мені, що ще колись, в її дитинстві, люди звідкись знали декілька так званих “передбачень” і боялись їх. Це стосувалося, наприклад, “залізних птахів” які постійно будуть літати в небі. А ще казали, що весь світ буде обснований павутиною з дротів. Пройшли роки, а передбачення дійсно збулися, от тільки це не так страшно як уявляли тодішні люди. Літаки ми сприймаємо як щось належне, а дроти які “обснували світ” забезпечують нам електроенергію, телебачення, Інтернет і багато іншого, без чого ми не можемо уявити своє життя. Саме літаки та електричні дроти колись називали чимось неможливим, фантастикою. А зараз це стало нормою.

Ще одним прикладом є фільм “Зараження” 2011 року. За сценарієм у світі з’являється новий вірус, від якого масово гинуть люди. Цього року, коли коронавірус почав забирати життя людей, користувачі соцмереж поширювали цей фільм. Багато хто казав, що це начебто “передбачення” епідемії коронавірусу. Так, “Зараження” не належить до розділу фантастики й до появи Covid-19 було й багато інших епідемій. Однак, симптоми вірусу в фільмі дуже схожі на симптоми коронавірусу і події начебто такі самі як і зараз. Тому це є яскравим прикладом того, що якийсь кадр з фільму який нібито нічого не означає, може колись втілитись у реальність.

Згідно з цим можна припустити, що в майбутньому нас також чекає щось, що зараз для нас є просто розвагою – сценарієм фільму чи книги. А якщо не нас, то наших дітей або внуків. Якщо подумати, це дійсно так. У різних ЗМІ вже були статті про те, що незабаром багато людей залишиться без роботи. Водіїв, офіціантів, бухгалтерів та безліч інших працівників замінять роботи. А десь 10 років тому роботи ще не були такі популярні, їх тільки почали вдосконалювати.

Щоправда, вірити всьому почутому не можна. Прикладом може бути навіть те, як багато людей вірили, що кінець світу настане у 2012 році. Зараз всі ми розуміємо, що це повна нісенітниця і подібним вигадкам не варто повністю довіряти.

Але уявімо собі, що було б, якби деякі фантастичні елементи стали частиною нашого життя. Справжніх вампірів та зомбі ми звісно ж навряд чи побачимо. А от з розвитком новітніх технологій можна чекати будь-чого. Це можуть бути різних видів роботи, нові види тварин та рослин, різноманітні мутації людини та багато інших речей, які навіть уявити важко. Наука стрімко розвивається, вчені намагаються вигадати щось нове. Деякі винаходи є корисними, деякі тільки ускладнюють нам життя і створюють проблеми. Ми не можемо знати, що створять завтра, через тиждень, через 10 років. Не можна бути впевненими, що все буде таким як є, адже світ постійно змінюється. Люди прагнуть розвиватися ще більше і робити життя комфортнішим, цим самим нерідко шкодять собі.

Варто думати, перед тим як казати щось типу “От би й в мене був дракон!” і бути готовим до того, що світ змінюється. В чомусь він, безсумнівно, вдосконалюється, а в чомусь псує наше життя і наражає на небезпеку. Та що б там не було, ми маємо сподіватися на краще, адже наше майбутнє залежить від нас самих!

Маряна ПУШКАРУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Івано-Франківська область

переглядів: 91

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *